Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:13
Reklama

Gminy otworzyły targowiska

Rzodkiewka, sałata, sadzonki kwiatów i warzyw - nareszcie można je kupić wprost od producentów. Gminy Wojsławice i Białopole zdecydowały się na otwarcie targowisk, mimo że nadal mamy stan epidemii.
Gminy otworzyły targowiska

Na otwarcie targowisk najbardziej nalegali producenci rolni, którzy nie mieli jak sprzedać sadzonek i nasion, na które sezon jest stosunkowo krótki. Apelował też o to minister rolnictwa i władze Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. W końcu samorządy uległy i otworzyły zamknięte od kwietnia targi. W Wojsławicach handlowano jak zwykle - w środę i sobotę.

- Byłem wczoraj na zakupach na targu. Można było kupić "mydło i powidło". Dobrze, bo przecież w sklepach spożywczych nie ma wszystkiego. Najbardziej mnie jednak interesowały sadzonki. Przecież mamy wiosnę! Czas pomyśleć o ogrodzie. Kupiłem piękne sadzonki pomidorów - mówi jeden z klientów targowiska w Wojsławicach.

"Mój rynek w Wojsławicach" do niedawna był nieczynny z powodu epidemii koronawirusa. Zamknięto go m.in. z powodu przyjeżdżających tam ze swoimi towarami obcokrajowców. Mimo to nadal kwitł tam drobny handel, bo miejscowych producentów z kilkoma skrzynkami sałaty czy kwiatkami nikt nie przeganiał. Na większe zakupy jednak nie było szans. W ubiegłym tygodniu w środę i sobotę targ działał jak dawniej. Z pewnymi jednak rygorami.

- Osoby wchodzące na teren targowiska powinny mieć założone rękawiczki i maseczki. Muszę pochwalić, że wszyscy handlowcy się do tego zastosowali. Nie widziałem też nikogo na targu, kto by nie miał maseczki - mówi wójt gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski

Zarządzająca targowiskiem gmina zaapelowała również o zachowanie bezpiecznej 2-metrowej odległości między klientami i sprzedawcami. Gdy w niektórych przypadkach handlowcy ustawiali się z towarem zbyt blisko siebie, interweniowała obsługa targowiska i prosiła o przestawienie stoisk. Nikt nie protestował.

- Zarówno handlujący, jak i kupujący, bardzo oczekiwali na ponowne otwarcie targu. Ogromne zainteresowanie było sadzonkami, ale też sporo klientów było przy stoiskach z artykułami przemysłowymi - dodaje wójt Wojsławic.

Targ otwarto również w Białopolu, gdzie jeszcze kilka tygodni temu było ognisko koronawirusa. Nowych zachorowań od dawna tam nie wykryto.

- Nie możemy bezczynnie czekać. Trzeba dalej żyć, pracować, zarabiać. Bać się trzeba, ale nie aż tak mocno, żeby nic nie robić. Nasi producenci mają nowalijki, sadzonki i muszą mieć możliwość sprzedania tych towarów. Otwieramy więc targ, ale pod warunkiem zachowania środków ostrożności - mówi wójt gminy Henryk Maruszewski. - Mam nadzieję, że policja i nasi inkasenci dopilnują przestrzegania zasad - dodaje.

Gmina Białopole przypomina o bezwzględnym nakazie noszenia na targu maseczek i rękawiczek oraz o zachowaniu 2-metrowej odległości. Dla bezpieczeństwa przy stoisku powinien być tylko jeden kupujący. Czwartkowy targ w Białopolu opanowali producenci rolni. Można było przebierać wśród sałat, rzodkiewek, młodych sadzonek warzyw i kwiatów.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama