Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gminy otworzyły targowiska

Rzodkiewka, sałata, sadzonki kwiatów i warzyw - nareszcie można je kupić wprost od producentów. Gminy Wojsławice i Białopole zdecydowały się na otwarcie targowisk, mimo że nadal mamy stan epidemii.
Gminy otworzyły targowiska

Na otwarcie targowisk najbardziej nalegali producenci rolni, którzy nie mieli jak sprzedać sadzonek i nasion, na które sezon jest stosunkowo krótki. Apelował też o to minister rolnictwa i władze Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. W końcu samorządy uległy i otworzyły zamknięte od kwietnia targi. W Wojsławicach handlowano jak zwykle - w środę i sobotę.

- Byłem wczoraj na zakupach na targu. Można było kupić "mydło i powidło". Dobrze, bo przecież w sklepach spożywczych nie ma wszystkiego. Najbardziej mnie jednak interesowały sadzonki. Przecież mamy wiosnę! Czas pomyśleć o ogrodzie. Kupiłem piękne sadzonki pomidorów - mówi jeden z klientów targowiska w Wojsławicach.

"Mój rynek w Wojsławicach" do niedawna był nieczynny z powodu epidemii koronawirusa. Zamknięto go m.in. z powodu przyjeżdżających tam ze swoimi towarami obcokrajowców. Mimo to nadal kwitł tam drobny handel, bo miejscowych producentów z kilkoma skrzynkami sałaty czy kwiatkami nikt nie przeganiał. Na większe zakupy jednak nie było szans. W ubiegłym tygodniu w środę i sobotę targ działał jak dawniej. Z pewnymi jednak rygorami.

- Osoby wchodzące na teren targowiska powinny mieć założone rękawiczki i maseczki. Muszę pochwalić, że wszyscy handlowcy się do tego zastosowali. Nie widziałem też nikogo na targu, kto by nie miał maseczki - mówi wójt gminy Wojsławice Henryk Gołębiowski

Zarządzająca targowiskiem gmina zaapelowała również o zachowanie bezpiecznej 2-metrowej odległości między klientami i sprzedawcami. Gdy w niektórych przypadkach handlowcy ustawiali się z towarem zbyt blisko siebie, interweniowała obsługa targowiska i prosiła o przestawienie stoisk. Nikt nie protestował.

- Zarówno handlujący, jak i kupujący, bardzo oczekiwali na ponowne otwarcie targu. Ogromne zainteresowanie było sadzonkami, ale też sporo klientów było przy stoiskach z artykułami przemysłowymi - dodaje wójt Wojsławic.

Targ otwarto również w Białopolu, gdzie jeszcze kilka tygodni temu było ognisko koronawirusa. Nowych zachorowań od dawna tam nie wykryto.

- Nie możemy bezczynnie czekać. Trzeba dalej żyć, pracować, zarabiać. Bać się trzeba, ale nie aż tak mocno, żeby nic nie robić. Nasi producenci mają nowalijki, sadzonki i muszą mieć możliwość sprzedania tych towarów. Otwieramy więc targ, ale pod warunkiem zachowania środków ostrożności - mówi wójt gminy Henryk Maruszewski. - Mam nadzieję, że policja i nasi inkasenci dopilnują przestrzegania zasad - dodaje.

Gmina Białopole przypomina o bezwzględnym nakazie noszenia na targu maseczek i rękawiczek oraz o zachowaniu 2-metrowej odległości. Dla bezpieczeństwa przy stoisku powinien być tylko jeden kupujący. Czwartkowy targ w Białopolu opanowali producenci rolni. Można było przebierać wśród sałat, rzodkiewek, młodych sadzonek warzyw i kwiatów.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama