Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy

Spółdzielnia walczy z koronawirusem

Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa częściej dezynfekuje klamki i domofony. Mimo epidemii wstrzymywać remontów nie zamierza.
Spółdzielnia walczy z koronawirusem

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców jeszcze w marcu zarząd CHSM zobowiązał firmę sprzątającą do zachowania szczególnej staranności podczas prac na klatkach schodowych i częściach wspólnych budynków. Klamki, poręcze i balustrady, a także włączniki przemywane są często i dokładnie środkami dezynfekującymi. Od 6 kwietnia pracownicy CHSM dwa razy dziennie odkażają klamki i panele domofonów w blokach.

Spółdzielnia na swojej stronie internetowej umieściła też zalecenia dla mieszkańców. Dla dobra wszystkich powinniśmy zrezygnować ze spotkań przed blokiem, spacerów z sąsiadami czy gromadzenia się pod klatkami.

- To trudny czas dla nas wszystkich, bądźmy razem, solidarni w walce z  pandemią koronawirusa, a jestem przekonana, że wygramy – podkreśla prezes Ewa Jaszczuk

Poza tym spółdzielnia, w zasobach której jest 200 budynków i prawie 8650 mieszkań, jak nas zapewniono - działa sprawnie. Pracownicy "pierwszej linii", czyli administratorzy i gospodarze domów mimo epidemii dbają o zapewnienie dostawy wszystkich mediów: centralnego ogrzewania, wody, gazu, energii elektrycznej i na bieżąco sprawują pieczę nad działaniem instalacji i sieci. 24 godziny na dobę reagują na zgłaszane przez mieszkańców usterki i awarie.

Działy gospodarki zasobami mieszkaniowymi i księgowości zdalnie zapewniają pełną obsługę lokatorów - online, telefonicznie i przez e-BOK. Na bieżąco są regulowane i rozliczane wszystkie media wobec dostawców, zobowiązania wobec ZUS i Urzędu Miasta. Tereny CHSM są na bieżąco sprzątane. Wszelkie zlecane usługi są rozliczane, bo nadal prowadzone są prace remontowe budynków na zewnątrz. A wszystko przy zachowaniu najwyższych standardów, zasad bezpieczeństwa i zaleceń Ministerstwa Zdrowia. To teraz priorytet.

Przedsiębiorcy mający lokale w zasobach CHSM mają możliwość wystąpienia o zawieszenie odpłatności za odpady komunalne. W tym celu należy złożyć stosowne oświadczenie o zawieszeniu bądź nie prowadzeniu działalności (druk do pobrania na stronie internetowej CHSM).


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamatelefon
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MarylkaTreść komentarza: Czy posłanka Anna Dąbrowska-Banaszek będzie interweniować?Data dodania komentarza: 13.02.2026, 08:00Źródło komentarza: Bezrobocie uderza w Chełm i wschodnie powiaty. Włodawa z najwyższą stopą w regionieAutor komentarza: Nie chce sięTreść komentarza: Ludziom nie chce się pracować, mają renty alkoholowe, 800+, zasiłki dla bezrobotnych itp.itd. Państwo daje więc po co pracować, kiedyś Państwo nie dawało to ludzie pracowali. Nawet do skoszenia trawy trudno kogoś znaleźć.Data dodania komentarza: 12.02.2026, 23:46Źródło komentarza: Bezrobocie uderza w Chełm i wschodnie powiaty. Włodawa z najwyższą stopą w regionieAutor komentarza: TutejszyTreść komentarza: I to jest prawda. Teraz wojsko to zbiorowisko ludzi, którzy nie odnaleźli się na rynku cywilnym. Czy się stoi czy się leży 6 tyś. się należy.Data dodania komentarza: 12.02.2026, 22:22Źródło komentarza: Bezrobocie uderza w Chełm i wschodnie powiaty. Włodawa z najwyższą stopą w regionieAutor komentarza: ElzbietaTreść komentarza: Oby usuneli te zlomy z przed budynku co stoja pod wiata.Data dodania komentarza: 12.02.2026, 15:36Źródło komentarza: Gm. Żmudź. Znaleźli wykonawcę dla ochotników. Ile będzie kosztował lifting ich bazy w Żmudzi?Autor komentarza: RRTreść komentarza: Po pierwsze ludziom nie chcę się pracować, zawsze tak było. Po drugie środki na aktywizację są mocno zredukowane ponieważ mnóstwo kasy idzie na obronność. Po trzecie po co pracować jak można bez większego wykształcenia pójść do wojska i osoba bez doświadczenia może zarabiać więcej nic tą która posiada wieloletni staż pracy. Po co dokładać jak można przejadać.Data dodania komentarza: 12.02.2026, 14:42Źródło komentarza: Bezrobocie uderza w Chełm i wschodnie powiaty. Włodawa z najwyższą stopą w regionie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama