Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

83-latek spłonął we śnie

Starszy mężczyzna zginął w pożarze domu jednorodzinnego w Siennicy Różanej. Prawdopodobnie po rozpaleniu w piecyku gospodarz zasnął w jednym z pomieszczeń. Nad ranem jego ciało znaleźli strażacy.
83-latek spłonął we śnie

Do tragedii doszło w poniedziałek (6 kwietnia). Zgłoszenie o pożarze krasnostawscy strażacy otrzymali kwadrans po godzinie 6. Jak ustaliliśmy, o zdarzeniu powiadomiła ich córka mieszkającego tam 83-latka.

- Kiedy strażacy przyjechali na miejsce, przez uchylone okna budynku wydobywał się dym. Sam dom nie był jednak objęty ogniem. W jednym z pomieszczeń, gdzie znajdował się piecyk, tzw. koza, nadpalona była drewniana podłoga – informuje kpt. Kamil Bereza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie.

Niewielki ogień szybko został ugaszony. Strażacy usunęli nadpalone deski i przewietrzyli pomieszczenia. Niestety w sąsiednim pomieszczeniu na podłodze znaleźli ciało 83-letniego gospodarza. Lekarz stwierdził zgon. Prokurator wykluczył działanie osób trzecich w tym zdarzeniu.

Jak udało nam się dowiedzieć, 83-latek mieszkał sam. Po raz ostatni widziany był przez sąsiadkę dzień wcześniej. W niedzielę wieczorem kobieta była u niego, aby sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Ponoć często zaglądała do niego i pomagała w codziennych obowiązkach.

- Prawdopodobnie od nieszczelnego piecyka zapaliła się drewniana podłoga. W akcji ratowniczej uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej: trzy jednostki z Krasnegostawu oraz OSP z Siennicy Różanej – dodaje kpt. Bereza.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
abcd 29.04.2020 14:33
Dom nie był objęty ogniem, a facet zatruł się dymem w sąsiednym pomieszczeniu. Jakie 'spłonął'? No ale u was to normalne, że tytuł musi przebić wiejskie plotki.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama