Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Nasz krajan prosi o datki

Na lato tego roku planowane jest otwarcie kościoła w Kodymie na Podolu na Ukrainie. Buduje go chełmianin ks. Łukasz Gron. Świątynia powstaje dzięki wsparciu finansowemu Polaków. Datki wciąż są potrzebne.
Nasz krajan prosi o datki

- Dzięki Wam ponad połowa podłogi kościoła została już wyłożona płytką granitową. Pracują miejscowi robotnicy: pan Dima i pan Tolik. Prace trwają nawet pomimo koronawirusa - relacjonuje ks. Gron.

W związku z epidemią duchowny nie może jeździć do Polski i organizować w kraju zbiórek pieniędzy, dlatego ważne jest wsparcie jego dzieła poprzez konto bankowe. 

- Ufam, że pomożecie mi, wielkiemu polskiemu kapłanowi i patriocie, wpłatami na nasze konto parafialne. W tak wielkim trudzie od prawie 3 lat buduję na Wschodzie, niby na zesłaniu, Bogu i ludziom ten kościół - tłumaczy ks. Gron. - Nie zawsze jestem rozumiany przez miejscowych i niektórych rodaków z Polski, często pogardzany i wyśmiewany oraz niedoceniony przez niektórych duchownych i świeckich... Rodacy, pomóżcie w wielkim dziele mojego życia - w budowie tego kościoła i w szerzeniu katolicyzmu oraz polskości na tych niegdyś polskich ziemiach...

Świątynia ma być gotowa latem 2020 r. Konsekracja kościoła i odpust parafialny planowany jest na 8 sierpnia.

Numer konta: PKO Bank Polski 61102015630000590201324854, z dopiskiem Pomoc Kościołowi w Kodymie na Ukrainie, ks. Łukasz Gron.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama