Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:30
Reklama

Nasz krajan prosi o datki

Na lato tego roku planowane jest otwarcie kościoła w Kodymie na Podolu na Ukrainie. Buduje go chełmianin ks. Łukasz Gron. Świątynia powstaje dzięki wsparciu finansowemu Polaków. Datki wciąż są potrzebne.
Nasz krajan prosi o datki

- Dzięki Wam ponad połowa podłogi kościoła została już wyłożona płytką granitową. Pracują miejscowi robotnicy: pan Dima i pan Tolik. Prace trwają nawet pomimo koronawirusa - relacjonuje ks. Gron.

W związku z epidemią duchowny nie może jeździć do Polski i organizować w kraju zbiórek pieniędzy, dlatego ważne jest wsparcie jego dzieła poprzez konto bankowe. 

- Ufam, że pomożecie mi, wielkiemu polskiemu kapłanowi i patriocie, wpłatami na nasze konto parafialne. W tak wielkim trudzie od prawie 3 lat buduję na Wschodzie, niby na zesłaniu, Bogu i ludziom ten kościół - tłumaczy ks. Gron. - Nie zawsze jestem rozumiany przez miejscowych i niektórych rodaków z Polski, często pogardzany i wyśmiewany oraz niedoceniony przez niektórych duchownych i świeckich... Rodacy, pomóżcie w wielkim dziele mojego życia - w budowie tego kościoła i w szerzeniu katolicyzmu oraz polskości na tych niegdyś polskich ziemiach...

Świątynia ma być gotowa latem 2020 r. Konsekracja kościoła i odpust parafialny planowany jest na 8 sierpnia.

Numer konta: PKO Bank Polski 61102015630000590201324854, z dopiskiem Pomoc Kościołowi w Kodymie na Ukrainie, ks. Łukasz Gron.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama