Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 21:51
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Zabrali kasę i sztylet

Dwaj mężczyźni weszli do sklepu we Włodawie i zażądali pożyczki. Gdy właściciel lokalu im odmówił, obezwładnili go i zabrali z szuflady około 600 zł. Brutalni napastnicy już zostali zatrzymani przez policję.
Zabrali kasę i sztylet

Policjanci ustalili, że sprawcy to 39-latek z Włodawy oraz jego 33-letni znajomy bez stałego miejsca zamieszkania. Młodszy z napastników został zatrzymany niedługo po dokonaniu przestępstwa, a jego kolega kolejnego dnia. Obaj trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych włodawskiej komendy i usłyszeli zarzuty. Sąd Rejonowy we Włodawie zastosował wobec nich tymczasowy areszt.

Do napadu doszło w miniony czwartek. Dwaj mężczyźni weszli do jednego z punktów handlowych we Włodawie i chcieli od właściciela lokalu pożyczyć 10 zł. Gdy ten odmówił, jeden ze sprawców złapał go za szyję i obezwładnił, a drugi otworzył szufladę i zabrał znajdujące się w niej banknoty - około 600 zł. Po kradzieży obaj sprawcy szarpali pokrzywdzonego, a uciekając, zabrali jeszcze ze sklepu sztylet.

 Za dokonanie rozboju zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jeden z mężczyzn miał już na bakier z prawem, więc może trafić za kratki nawet na 18 lat.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama