Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Włodawa: Spór o pomnik przy czworoboku

Burza rozpętała się o pomnik walk i męczeństwa wojsk polskich i sowieckich podczas II wojny światowej, usytuowany w rynku przy czworoboku. Jedni domagają się przeniesienia go w inne miejsce, a drudzy pozostawienia i odnowienia. Burmistrz zapewnia, że nie chce wojny o ten obelisk i rozwiąże problem.
Włodawa: Spór o pomnik przy czworoboku

Jak bumerang wróciła sprawa pomnika. Wśród mieszkańców miasta pojawiła się informacja, że w ramach rewitalizacji rynku zostanie on przeniesiony gdzieś na obrzeża miasta. Między zwolennikami a przeciwnikami wyniesienia postumentu poza centrum Włodawy rozpętała się wojna. Jedni uważają, że ten pomnik nie powinien stać w takim miejscu, inni natomiast nie dość, że domagają się pozostawienia go w rynku, to jeszcze chcą, by został odnowiony.

- Mieszkańcy powinni zdecydować, czy pomnik powinien tu zostać, czy stąd zniknąć. Bez ich zgody niczego nie zrobię, bo to jest sprawa zbyt kontrowersyjna, a ja nie chcę lokalnej wojny. U jednych ta lokalizacja budzi wątpliwości, inni ją popierają. Trudno powiedzieć, których osób jest więcej – wyjaśnia Wiesław Muszyński.

Burmistrz twierdzi, że zapyta lokalną społeczność, co zrobić z tym obeliskiem, ale nie teraz.

- Jest on ujęty w projekcie rewitalizacyjnym i nie może zostać usunięty. Na razie nie mamy możliwości, aby się nim zajmować, bo są ważniejsze sprawy w mieście – dodaje burmistrz.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
tomson 29.03.2022 06:55
pomnik powinien zostać na miejscu,ci żołnierze tam polegli,to jest pomnik,to nasza historia,pisowcy już zaczęli pomnik rozbierać,a firma która robiła remont powinna przed przystąpieniem do prac zabezpieczyć przed zniszczeniami,

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama