Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 22:26
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Dyrektorka MOSiR posądzona o nepotyzm

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Teresa Zaleńska-Sak zatrudniła córkę w recepcji jednostki, którą zarządza. Kiedy sprawę rozdmuchano, burmistrz zdecydował, że jej umowa nie zostanie przedłużona.
Dyrektorka MOSiR posądzona o nepotyzm

We Włodawie rozpętała się burza, kiedy sprawa ujrzała światło dzienne. Ludzie zaczęli komentować, że "wiele osób nie ma pracy, a szefowa MOSiR córkę zatrudnia". Podczas ostatniej sesji tematem interesował się radny Mariusz Czuj. Domagał się wyjaśnień.

- Portale społecznościowe to miejsce, gdzie ludzie piszą różne rzeczy, niekoniecznie prawdziwe. Czasami w tym celu, aby nam dopiec. Pewnie mają związek z poprzednimi władzami albo jeszcze z kimś innym – tłumaczył burmistrz Wiesław Muszyński.

Potwierdził, że córka Zaleńskiej-Sak została zatrudniona w placówce, ale ma jedynie umowę na pół etatu, na trzy miesiące i otrzymuje 900 zł wynagrodzenia.

- Jest to praca w recepcji, więc konkurs na stanowisko nie był konieczny. Po rozmowie z panią dyrektor ustaliliśmy, że ta umowa nie zostanie przedłużona – dodał.

O wyjaśnienia zapytaliśmy dyrektor MOSiR.

- Nie będę komentowała – odparła. - Zatrudniłam córkę i nie widzę w tym nic złego. Miałam na to zgodę burmistrza. Ona chciała pracować, a ja potrzebowałam pracownika, bo za 10 zł za godzinę nikt nie chce podjąć się pracy. Od stycznia córka pójdzie do naszego szpitala. Przez kilka miesięcy będzie pracowała za darmo, aby odnowić prawo do wykonywania zawodu, a potem zostanie na oddziale położniczym – dodała Zaleńska-Sak.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama