Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

CLA tnie koszty i kursy | Super Tydzień

Miasto nie chce finansować kursów Chełmskich Linii Autobusowych do gminy Chełm. Od kilku tygodni trwają negocjacje w tej sprawie. Ostatnie ze spotkań odbyło się w ubiegły piątek. Na razie nie udało się przekonać wójta, aby płacił za przejazdy do gminy.
CLA tnie koszty i kursy | Super Tydzień

- Nie może być tak, że miasto Chełm bezpłatnie wozi mieszkańców gminy - tłumaczy prezes spółki Mariusz Chudoba. - To nie jest zadanie samorządu, dlatego gmina powinna naszym zdaniem partycypować w kosztach. Negocjujemy warunki dalszej współpracy.

Nowy prezes CLA szuka oszczędności i nowych źródeł dochodów spółki. Dlatego powróciła kwestia dofinansowania tras poza granicami miasta. Spółka musi zapewnić transport mieszkańcom Chełma, ale gminy już nie. Dlatego zdaniem prezesa najlepszym rozwiązaniem byłoby dofinansowanie kursów przez wójta.

O zasadach, na jakich porozumienie między samorządami ma być zawarte, prezes Chudoba na razie mówić nie chce.

- Dyskutujemy o tym, przedstawiamy swoje propozycje, ale nie chciałbym ich zdradzać - mówi. - Negocjacje nadal trwają.

Jeśli gmina nie dojdzie do porozumienia ze spółką, autobusy CLA nie będą dowozić jej mieszkańców do miasta. Chodzi o kursy do Kolonii Okszów, Kozy Gotówki oraz Srebrzyszcza.

Obecnie autobusy CLA jeżdżą do miejscowości gminnych na podstawie porozumienia, jakie zostało zawarte dwa lata temu.

- Mamy trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Zastanawiamy się, jak rozwiązać tę sytuację. CLA chce, abyśmy płacili za kursy. Są jednak przecież w okolicy inni przewoźnicy - mówi wójt Wiesław Kociuba.

 Tymczasem na stronie internetowej Chełmskich Linii Autobusowych zarząd informuje, że od 1 marca planuje wprowadzić zmiany w kursowaniu linii nr 11. W rozkładzie obowiązującym od poniedziałku do piątku autobusy tej linii będą kursowały tylko do Okszowa (z obsługi zostanie wyłączona Kolonia Okszów, Koza Gotówka oraz Srebrzyszcze), a kurs o godz. 20.15 z dworca PKP ma być zlikwidowany. W soboty autobusy tej linii również będą kursowały tylko do Okszowa. W niedziele i święta jedenastka nie będzie jeździła wcale. 

Uwięziony w śpiącym ciele! Krzysztof Dzieńkowski walczy o życie. Jak można mu pomóc? [SPRAWDŹ]

Temat "podmiejskiej komunikacji miejskiej" nie jest nowy. Władze gminy Chełm już raz nie wyraziły zgody na dofinansowanie linii CLA, wówczas nr 12. Uznały bowiem, że jeśli pójdą na rękę mieszkańcom jednej miejscowości, to posypie się lawina wniosków z innych wiosek. Chodziło o dofinansowanie na poziomie kilku tysięcy złotych miesięcznie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Wkurzony 20.02.2019 22:38
A przepraszam Okezów też jest w Gminie Chełm więc dlaczego ma być traktowany inaczej, bo wójt tam mieszka?? Skoro nie chce dopłacać to niech on i jego pociotki zapie****** na piechotę.... W kogo te oszczędności uderzą?? W tych najmniej winnych... Nawet nie w ludzi dojeżdzających do pracy, a w dzieci które nie będą miały jak dostać się do szkoły... Co za matoły rządzą tym miastem i jego spółkami... Pan Prezydent obiecał darmowe przejazdy i takie na pewno będę ale na własne dwójki innych kursów nie przewiduje...

as 20.02.2019 12:19
Z rorzewnieniem wspominam "komunę". Wójt i kilkanaście urzędniczek. Były autobusy, było wszystko dla zwykłego człowieka. Dziś samochody słuzbowe, telefony, balety ups.. miasta partnerskie i szkolenia samorzadowców. I ...zwykły człowiek który już dawno urzędnikm przestał być potrzebny.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama