Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:14
Reklama

CLA tnie koszty i kursy | Super Tydzień

Miasto nie chce finansować kursów Chełmskich Linii Autobusowych do gminy Chełm. Od kilku tygodni trwają negocjacje w tej sprawie. Ostatnie ze spotkań odbyło się w ubiegły piątek. Na razie nie udało się przekonać wójta, aby płacił za przejazdy do gminy.
CLA tnie koszty i kursy | Super Tydzień

- Nie może być tak, że miasto Chełm bezpłatnie wozi mieszkańców gminy - tłumaczy prezes spółki Mariusz Chudoba. - To nie jest zadanie samorządu, dlatego gmina powinna naszym zdaniem partycypować w kosztach. Negocjujemy warunki dalszej współpracy.

Nowy prezes CLA szuka oszczędności i nowych źródeł dochodów spółki. Dlatego powróciła kwestia dofinansowania tras poza granicami miasta. Spółka musi zapewnić transport mieszkańcom Chełma, ale gminy już nie. Dlatego zdaniem prezesa najlepszym rozwiązaniem byłoby dofinansowanie kursów przez wójta.

O zasadach, na jakich porozumienie między samorządami ma być zawarte, prezes Chudoba na razie mówić nie chce.

- Dyskutujemy o tym, przedstawiamy swoje propozycje, ale nie chciałbym ich zdradzać - mówi. - Negocjacje nadal trwają.

Jeśli gmina nie dojdzie do porozumienia ze spółką, autobusy CLA nie będą dowozić jej mieszkańców do miasta. Chodzi o kursy do Kolonii Okszów, Kozy Gotówki oraz Srebrzyszcza.

Obecnie autobusy CLA jeżdżą do miejscowości gminnych na podstawie porozumienia, jakie zostało zawarte dwa lata temu.

- Mamy trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Zastanawiamy się, jak rozwiązać tę sytuację. CLA chce, abyśmy płacili za kursy. Są jednak przecież w okolicy inni przewoźnicy - mówi wójt Wiesław Kociuba.

 Tymczasem na stronie internetowej Chełmskich Linii Autobusowych zarząd informuje, że od 1 marca planuje wprowadzić zmiany w kursowaniu linii nr 11. W rozkładzie obowiązującym od poniedziałku do piątku autobusy tej linii będą kursowały tylko do Okszowa (z obsługi zostanie wyłączona Kolonia Okszów, Koza Gotówka oraz Srebrzyszcze), a kurs o godz. 20.15 z dworca PKP ma być zlikwidowany. W soboty autobusy tej linii również będą kursowały tylko do Okszowa. W niedziele i święta jedenastka nie będzie jeździła wcale. 

Uwięziony w śpiącym ciele! Krzysztof Dzieńkowski walczy o życie. Jak można mu pomóc? [SPRAWDŹ]

Temat "podmiejskiej komunikacji miejskiej" nie jest nowy. Władze gminy Chełm już raz nie wyraziły zgody na dofinansowanie linii CLA, wówczas nr 12. Uznały bowiem, że jeśli pójdą na rękę mieszkańcom jednej miejscowości, to posypie się lawina wniosków z innych wiosek. Chodziło o dofinansowanie na poziomie kilku tysięcy złotych miesięcznie.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Wkurzony 20.02.2019 22:38
A przepraszam Okezów też jest w Gminie Chełm więc dlaczego ma być traktowany inaczej, bo wójt tam mieszka?? Skoro nie chce dopłacać to niech on i jego pociotki zapie****** na piechotę.... W kogo te oszczędności uderzą?? W tych najmniej winnych... Nawet nie w ludzi dojeżdzających do pracy, a w dzieci które nie będą miały jak dostać się do szkoły... Co za matoły rządzą tym miastem i jego spółkami... Pan Prezydent obiecał darmowe przejazdy i takie na pewno będę ale na własne dwójki innych kursów nie przewiduje...

as 20.02.2019 12:19
Z rorzewnieniem wspominam "komunę". Wójt i kilkanaście urzędniczek. Były autobusy, było wszystko dla zwykłego człowieka. Dziś samochody słuzbowe, telefony, balety ups.. miasta partnerskie i szkolenia samorzadowców. I ...zwykły człowiek który już dawno urzędnikm przestał być potrzebny.

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskotece
Reklama
Reklama