Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:43
Reklama

PCK zbiera dla pogorzelców

Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włodawie zorganizował zbiórkę pieniędzy dla Zofii Mocior z Korolówki-Osady, której przed dwoma tygodniami spłonął dom. Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie.
PCK zbiera dla pogorzelców

O zdarzeniu informowaliśmy przed tygodniem. Pożar wybuchł około godziny 1.30 z czwartku na piątek. Na szczęście 93-letnia właścicielka domu usłyszała niepokojący hałas. Córka, która nocowała z nią feralnej nocy, postanowiła sprawdzić, co się dzieje. Gdy zajrzała do kotłowni, paliła się już ściana przy kominie. Panie ubrały się i szybko wyszły na zewnątrz. Wezwały straż pożarną. Do akcji przyjechały aż cztery zastępy.

Zniszczeniu uległa kotłownia i dach. Ściany innych pomieszczeń zostały odymione i zalane. Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że przyczyną pożaru była nieszczelność komina. Straty wstępnie oszacowano na około 50 tys. zł.

Władze włodawskiego PCK postanowiły pomóc poszkodowanej kobiecie i jej rodzinie.

- Szanowni darczyńcy! Pani Zofii potrzebne są środki finansowe na zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych. Osoby, które chciałyby ją wesprzeć finansowo, mogą dokonywać wpłat na numer konta: 79 1160 2202 0000 0002 4987 5844, tytułem wpłaty "Pożar w miejscowości Korolówka Osada 24". Bardzo liczymy na państwa ofiarność – apelują przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża we Włodawie.

Była prezydent Chełma nie szuka pracy we Włodawie. Obalamy plotkę [CZYTAJ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama