Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:34
Reklama baner reklamowy
Reklama
Ruszyła zbiórka na nowy start

Gm. Ruda-Huta. Pożar odebrał im dom. Stracili dach nad głową, nie stracili nadziei...

Zapowiadał się jak zwykle spokojny piątkowy wieczór. Jednak 23 stycznia życie rodziny z Rudy-Huty zupełnie się zmieniło. W kamienicy, w której mieszkali, wybuchł pożar. W jednej chwili stracili nie tylko mieszkanie, ale także poczucie bezpieczeństwa. Aby móc odbudować to, co zabrał im ogień, i spróbować zacząć od nowa, zdecydowali się ogłosić zbiórkę.
Gm. Ruda-Huta. Pożar odebrał im dom. Stracili dach nad głową, nie stracili nadziei...
W pożarze najbardziej ucierpiało ich mieszkanie. Konstrukcja została poważnie naruszona, zawaliły się sufity, a wnętrze zostało całkowicie zalane podczas akcji gaśniczej.

Źródło: Zrzutka.pl

W pożarze najbardziej ucierpiało ich mieszkanie. Konstrukcja została poważnie naruszona, zawaliły się sufity, a wnętrze zostało całkowicie zalane podczas akcji gaśniczej. Po ugaszeniu ognia stało się jasne, że nie ma już miejsca, do którego mogliby wrócić.

- "Straciliśmy dorobek życia. Dom, który przez lata remontowaliśmy własnymi siłami, w który włożyliśmy serce, czas i wszystkie oszczędności. Miejsce, które miało być bezpiecznym azylem dla naszych dzieci — dziś już nim nie jest. Nasza trójka dzieci została bez dachu nad głową, a nasza codzienność stała się walką o normalność" - piszą w opisie zbiórki na portalu Zrzutka.  

Najtrudniejsza jest sytuacja dzieci, które nagle zostały pozbawione swojego bezpiecznego świata. Rodzice robią wszystko, by ochronić je przed skutkami tej tragedii, jednak bez wsparcia będzie im trudno stanąć na nogi.

- "Mariusz od lat pomagał innym jako budowlaniec. Zawsze służył pomocą rodzinie, znajomym i naszej lokalnej społeczności. Dziś to my znaleźliśmy się w sytuacji, w której potrzebujemy wsparcia, by móc stanąć na nogi i zapewnić dzieciom godne warunki do życia" - wyjaśnia pani Magdalena

Trwające oceny techniczne budynku. Przyszłość rodziny wciąż pozostaje niepewna. Rozważają różne możliwości - odbudowę zniszczonego mieszkania, zakup innego lub budowę od nowa. 

- "Każda pomoc przybliża nas do odzyskania poczucia bezpieczeństwa i normalnego życia. Z całego serca dziękuję za każde wsparcie - w imieniu swoim, Mariusza i naszych dzieci" - dodaje pani Magdalena.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ

Warto również podkreślić, że rodzina od dłuższego czasu aktywnie wspiera zbiórkę Szymona Zelenta z tej samej gminy. Pomimo własnych obowiązków i codziennych trosk zawsze angażowali się w pomoc innym. Dziś to oni znaleźli się w trudnej sytuacji i potrzebują wsparcia. Pomoc okazana teraz będzie nie tylko realnym wsparciem w odbudowie ich życia, ale także wyrazem solidarności i dowodem na to, że taka postawa - oparta na wzajemnej pomocy i empatii - jest naprawdę godna naśladowania.

Każda wpłata ma ogromne znaczenie, jednak równie ważne jest udostępnianie zbiórki i przekazywanie informacji dalej - tak, aby dotarła do jak największej liczby osób.

Czytaj także: 
Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama