Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Czy wszystko zostanie uporządkowane?

Gm. Sawin. Mieszkańcy cieszą się, ale pytają o dojazd. Czy ul. Obłonie traci na budowie stadionu?

Trwają zaawansowane prace związane z budową nowej gminnej bazy sportowej w Sawinie. Przestarzałą infrastrukturę zastąpić mają nowe rozwiązania, na które liczą nie tylko sportowi działacze, ale i zwykli mieszkańcy gminy. Część z nich – właściciele posesji położonych są przy ul. Obłonie – wskazują jednak na pewne problemy. Ich zdaniem proces inwestycyjny nie przebiega do końca tak, jak powinien.
Trwają zaawansowane prace związane z budową nowej gminnej bazy sportowej w Sawinie.
Właściciele posesji położonych są przy ul. Obłonie wskazują na pewne problemy.

Na problemy zwrócił naszą uwagę jeden z mieszkańców, który twierdzi, prace na lokalnym stadionie znacznie zakłóciły codzienne funkcjonowanie mieszkańców ul. Obłonie. W rozmowie z nami Czytelnik stwierdził, że dojazd do indywidualnych posesji został zakłócony, a rozmowy, jakie przeprowadził na ten temat z urzędnikami, nie przyniosły większych efektów.

- Cieszymy się oczywiście z tej inwestycji, jednak chcielibyśmy zwrócić uwagę na fakt, że budowa utrudnia znacznie nasze codzienne życie. Nie możemy normalnie dojechać do swoich domów. Nie został wydzielony odpowiedni pas dojazdowy. Wokół porusza się i pracuje ciężki sprzęt, co stwarza dodatkowe zagrożenie. Próbowaliśmy sygnalizować ten problem w urzędzie, jednak nasze apele pozostały bez odpowiedzi – stwierdził nasz rozmówca.

Postanowiliśmy więc dopytać wójt Agnieszkę Dąbrowską o to, czy problem jest jej znany i czy wdrożono już rozwiązania, które pomogłyby uporządkować komunikację w pobliżu stadionu.

- Chciałabym podkreślić, że dojazd do wskazanych posesji pozostał bez zmian. Prowadzone w pobliżu roboty budowlane nie obejmują swoim zasięgiem terenu, który dotychczas służył mieszkańcom jako dojazd do ich nieruchomości. Chciałabym również dodać, że jako gmina podjęliśmy czynności związane z uregulowaniem przebiegu drogi gminnej, która mogłaby stanowić formalny dojazd do prywatnych nieruchomości – zapewniła nas wójt Agnieszka Dąbrowska.

Dodała, że parametry przedmiotowej drogi oraz jej przebieg zostały określone w treści uchwał Rady Gminy Sawin z 31.08.2004 r. oraz z 30.08.2011 r. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Sawin. 

- Zawarte w tych dokumentach regulacje nadal obowiązują. Realizowana w tej chwili inwestycja nie obejmuje swoim zasięgiem terenu drogi wyznaczonego w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy Sawin. Obecnie zleciliśmy uprawnionemu geodecie wydzielenie z części działki nr 774/4 w Sawinie terenu, który docelowo stanie się przedmiotową drogą, zapewniającą formalny i zgodny z przepisami dojazd do prywatnych nieruchomości. Zgodzę się z oceną, że zakres inwestycji jest duży i może budzić wątpliwości wielu mieszkańców - właśnie ze względu na intensywność działań i czasowe utrudnienia – zaznaczyła w skierowanej do nas wiadomości wójt.

Z jakich rozwiązań będą mogli skorzystać mieszkańcy po zakończeniu wszystkich prac? Zadanie obejmuje wykonanie nowego, głównego boiska trawiastego, boiska typu „orlik”, boiska wielofunkcyjnego, rozbudowę trybun (część z nich zostanie zadaszona), budowę bieżni lekkoatletycznej, a także budowę strefy rekreacji dla wszystkich mieszkańców. W strefie tej przewidziano między innymi urządzenia fitness, plac zabaw na dzieci młodszych i nieco starszych oraz plac do uprawiania „street workout”. 

- Jednym z najważniejszych elementów nowej infrastruktury będzie nowy budynek, w którym zostanie zlokalizowana sala szkoleń, sanitariaty oraz duża siłownia. Na to zadanie przeznaczamy w sumie prawie 8,7 mln zł, z czego nieco ponad 7,8 mln zł to środki z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład – wyjaśniła nam włodarz gminy. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama