Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Chełm. Policjant dostał odznakę od ministra

Mł. asp. Przemysław Karpisz z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie został uhonorowany odznaką „Za współpracę międzynarodową w zakresie działań organów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych”. Odebrał ją w Rzeszowie podczas spotkania ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego z ministrem spraw wewnętrznych Ukrainy Ihorem Klymenką.
Chełm. Policjant dostał odznakę od ministra

Źródło: Policja

Minister spraw wewnętrznych Ukrainy podziękował polskim służbom mundurowym za pomoc Ukrainie podczas poniedziałkowego (26 czerwca) spotkania w Rzeszowie. 

Odznakę „Za współpracę międzynarodową w zakresie działań organów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych” policjanci otrzymali za wyjątkowe zasługi w nawiązywaniu owocnej współpracy w zakresie zwalczania przestępczości, utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony granicy państwowej Ukrainy, ochrony ludności, ochrony ludności i terytoriów przed sytuacjami kryzysowymi i zapobiegania ich wystąpieniu, likwidacji sytuacji kryzysowych, a także za udzielanie pomocy logistycznej, humanitarnej, edukacyjnej, medycznej i innej.

Dostało ją 10 policjantów. Z chełmskiej komendy wyróżniony został mł. asp. Przemysław Karpisz, asystent Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Podczas briefingu prasowego minister Mariusz Kamiński mówił o wsparciu sprzętowym dla ukraińskich służb mundurowych. Podkreślił, że walczące na froncie siły to nie tylko armia, lecz także bardzo duża grupa funkcjonariuszy podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych, w tym żołnierze Gwardii Narodowej, policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy tworzą brygady szturmowe.

Czytaj także:



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ewa Treść komentarza: Czy gmina Żmudź przystąpi tak jak gmina Leśniowice do SIM (Spłeczna Inicjatywa Miezzkaniowa)? Przecież w Żmudzi są bloki. Wszyscy wiedzą ze w Żmudzi brakuje mieszkań dlatego młodzi ludzie wyjeżdają a na 100 % byli by chetni na mieszkania. Warto pomyśleć o tym. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:33 Źródło komentarza: Inwestycyjny rekord i demograficzne wyzwania. Tak radni w Żmudzi podsumowali miniony rok Autor komentarza: igrzyska Treść komentarza: Na koniec 2026 r. prognozowany dług Miasta Chełm wyniesie 300 000 000 złotych!!!!!!!!!! Bawcie się, bawcie się i bijcie brawo JAKUBOWI BANASZKOWI!!!! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:39 Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu na Dni Chełma. Sprawdź zamknięte ulice Autor komentarza: jmz Treść komentarza: Afera jakby bombę atomową znaleźli... Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:41 Źródło komentarza: Niebezpieczne zdarzenie nad Jeziorem Białym. Nurek natknął się na niewybuch [ZDJĘCIA] Autor komentarza: m Treść komentarza: Proponuję upomnieć się o reparacje od Szwedów. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 09:24 Źródło komentarza: Zełenski bez Orderu Orła Białego. Ostra reakcja Kijowa. Sieć tętni od emocji Autor komentarza: Waleria Treść komentarza: Nie ma skutecznego leku. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 09:12 Źródło komentarza: Region. Czas jest ich największym przeciwnikiem. Szymon walczy o terapię genową
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama