Minister spraw wewnętrznych Ukrainy podziękował polskim służbom mundurowym za pomoc Ukrainie podczas poniedziałkowego (26 czerwca) spotkania w Rzeszowie.
Odznakę „Za współpracę międzynarodową w zakresie działań organów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych” policjanci otrzymali za wyjątkowe zasługi w nawiązywaniu owocnej współpracy w zakresie zwalczania przestępczości, utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego, ochrony granicy państwowej Ukrainy, ochrony ludności, ochrony ludności i terytoriów przed sytuacjami kryzysowymi i zapobiegania ich wystąpieniu, likwidacji sytuacji kryzysowych, a także za udzielanie pomocy logistycznej, humanitarnej, edukacyjnej, medycznej i innej.
Dostało ją 10 policjantów. Z chełmskiej komendy wyróżniony został mł. asp. Przemysław Karpisz, asystent Zespołu ds. Zarządzania Kryzysowego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Podczas briefingu prasowego minister Mariusz Kamiński mówił o wsparciu sprzętowym dla ukraińskich służb mundurowych. Podkreślił, że walczące na froncie siły to nie tylko armia, lecz także bardzo duża grupa funkcjonariuszy podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych, w tym żołnierze Gwardii Narodowej, policjanci, funkcjonariusze Straży Granicznej, którzy tworzą brygady szturmowe.
Czytaj także:


Napisz komentarz
Komentarze