Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Chełm. Powstaje miejska stacja paliw. Sprawdzamy, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

Już miesiąc trwa przebudową stacji paliw przy al. Armii Krajowej 4. Firma wykonała prace rozbiórkowe. Położona została instalacja wodociągowo-kanalizacyjną i pierwsza warstwa posadzek. Jak zapewnia prezes MPGK w Chełmie, wszystko przebiega zgodnie z planem.
Chełm. Powstaje miejska stacja paliw. Sprawdzamy, jak przebiegają prace [ZDJĘCIA]

Źródło: MPGK Chełm

Jakub Oleszczuk, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie, 8 maja podpisał umowę na przebudowę Miejskiej Stacji Paliw. Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma Perfekt Sp. z o.o. Wykonawcą robót technologicznych Corrimex J. Sałapatek S. Cwajda Sp. J. 

Inwestycja obejmuje wiele kluczowych elementów, takich jak: przebudowa pawilonu handlowo-gastronomicznego, montaż urządzeń i tablic reklamowych na wiatach, budowa wiaty śmietnikowej, wymiana pylonu cenowego czy budowa parkingu.

Chełm. Jak ma wyglądać miejska stacja paliw? Sami zobaczcie...

Przebudowa stacji ma na celu poprawę warunków użytkowania obiektu. Nowa stacja paliw ma być wyposażona w nowoczesne urządzenia i infrastrukturę, zapewniając mieszkańcom i przedsiębiorstwom komfortowe tankowanie tańszym paliwem, jak zapewniał na swoim profilu fejsbukowym prezydent Chełma Jakub Banaszek. Będzie mógł je kupić każdy, niezależnie od miejsca zamieszkania.

- Wykonawcę przebudowy stacji paliw wraz z infrastrukturą towarzyszącą wprowadziliśmy 10 maja. Do dzisiaj wykonano prace rozbiórkowe pawilonu stacji, wiat samochodowych, utwardzeń parkingu i placów manewrowych. Obejmowały kompleksową rozbiórkę wszystkich instalacji, ścian wewnętrznych, działowych, podłóg, stolarki okiennej i drzwiowej, zgodnie z ustalonym harmonogramem - mówi nam Jakub Oleszczuk, prezes MPGK.

Budynek został przygotowany do kolejnych robót, wynikających z projektu. Zdjęto utwardzenie, bo będzie nowa nawierzchnia.  Zdemontowano także instalację LPG ze zbiornikiem, gdyż stacja nie będzie posiadała w swojej ofercie  tankowania gazem. 

Ułożono już instalację wodociągowo-kanalizacyjną w posadce pawilonu i wykonano pierwsze warstwy posadzek. W najbliższym czasie planowane jest wzmocnienie konstrukcji dachowej pod instalację fotowoltaiczną oraz rozpoczęcie samego remontu wiat nad dystrybutorami. 

- W maju zrealizowano również umowy przyłączeniowe w PGE w zakresie zasilania podstawowego i rezerwowego całej stacji. Po wykonaniu instalacji elektrycznej w obiekcie planuje się podłączenie zasilenia do nowych układów. W ramach zawartej wcześniej umowy na dostawę samej technologii w maju dokonano również demontażu dystrybutorów oraz starych urządzeń sterowniczo-pomiarowych. Wykonano również wstępną inwentaryzację instalacji paliwowej oraz uzgodniono estetykę przyszłych dystrybutorów i tankomatów -  dodaje Oleszczuk.

Prezes MPGK zapewnia, że na wszystkie prace są wykonywane zgodnie z harmonogramem i nie dostrzega żadnych opóźnień.

Jak już zapewniał na naszych łamach, deklarowanym terminem realizacji zamówienia jest okres 5 miesięcy. 

- Zakończenie całej inwestycji planujemy 15 września 2023 r. Następnie uzyskamy pozwolenie na użytkowanie oraz koncesję. Pierwsze tankowanie powinno nastąpić na przełomie listopada i grudnia bieżącego roku. Oczywiście, jeśli nie będzie problemów z zachowaniem terminów robót naszych wykonawców, zarówno robót technologicznych, jak i budowlanych - przekazał Jakub Oleszczuk, prezes MPGK.

Zmodernizowana stacja pozwoli mieszkańcom i przedsiębiorstwom na bezobsługowe i całodobowe tankowanie we wszystkie dni tygodnia. Poza tym umożliwi korzystanie z kart lojalnościowych i rabatowych. Nie tylko dla osób fizycznych, ale również dla podmiotów gospodarczych. 

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anonim Treść komentarza: Boyeda (hulajnoga na zdjeciach powyzej) ma mozliwosc jechania ponad 60 mph, wiec prosze o nie szerzenie dezinformacji Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:43 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Mieszkaniec ale madrzejszy Treść komentarza: Boyeda (hulajnoga zalaczona na zdjeciu powyzje) jezdza ponad 60mph Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:36 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Ewa Treść komentarza: Czy gmina Żmudź przystąpi tak jak gmina Leśniowice do SIM (Spłeczna Inicjatywa Miezzkaniowa)? Przecież w Żmudzi są bloki. Wszyscy wiedzą ze w Żmudzi brakuje mieszkań dlatego młodzi ludzie wyjeżdają a na 100 % byli by chetni na mieszkania. Warto pomyśleć o tym. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:33 Źródło komentarza: Inwestycyjny rekord i demograficzne wyzwania. Tak radni w Żmudzi podsumowali miniony rok Autor komentarza: igrzyska Treść komentarza: Na koniec 2026 r. prognozowany dług Miasta Chełm wyniesie 300 000 000 złotych!!!!!!!!!! Bawcie się, bawcie się i bijcie brawo JAKUBOWI BANASZKOWI!!!! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:39 Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu na Dni Chełma. Sprawdź zamknięte ulice Autor komentarza: jmz Treść komentarza: Afera jakby bombę atomową znaleźli... Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:41 Źródło komentarza: Niebezpieczne zdarzenie nad Jeziorem Białym. Nurek natknął się na niewybuch [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama