Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama kebab

Rejowiec Fabryczny. Mieszkańcy „domków” i „centrum” już wkrótce poczują ulgę. Co się zmieni?

Władze miasta nadzorują obecnie szereg inwestycji związanych z gospodarką wodno-kanalizacyjną. Część zadań udało się już zakończyć lub są w trakcie realizacji. Na liście wyzwań pozostały jednak i te, w przypadku których postępowania przetargowe jeszcze trwają.
Rejowiec Fabryczny. Mieszkańcy „domków” i „centrum” już wkrótce poczują ulgę. Co się zmieni?
zdjęcie ilustracyjne

Autor: Pixabay

Zrealizowano już duże zadanie inwestycyjnego, polegające na gruntownej modernizacji sieci kanalizacyjnej w „aglomeracji Rejowca Fabrycznego”. Dojście do tego etapu nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie szereg wcześniejszych działań.

- Przedmiotem naszego zainteresowania w ostatnim czasie była ulica Jana Pawła II, gdzie realizowana była inwestycja, polegające na rozbudowie sieci kanalizacyjnej. W zasadzie udało się ją zakończyć. Drugim elementem tego samego zadania była modernizacja ulic Skłodowskiej i Wschodniej – wyjaśnia burmistrz miasta Stanisław Bodys.

Ogłoszony niedawno przetarg dotyczy rozbudowy kanalizacji w dwu dzielnicach Rejowca Fabrycznego – na osiedlu Centrum i osiedlu Fabrycznym.

- To bardzo ważne, duże zadanie. Jego zakres obejmuje budowę nowej instalacji kanalizacyjnej, która przebiegać będzie od osiedla Fabrycznego, przez ulicę Robotniczą, wzdłuż osiedla „Domki” w centrum i dalej do istotnego kolektora, który znajduje się z kolei tuż przed instalacją oczyszczalni ścieków – mówi burmistrz.

Włodarz miasta przekonuje, że montaż nowej sieci istotny jest zwłaszcza dla mieszkańców osiedla domków jednorodzinnych, ponieważ dotychczasowe doświadczenia użytkowników sieci wiązały się niestety z częstymi awariami.

- Ponadto w ramach zadania, dla którego, mam nadzieję, uda się już wkrótce wyłonić wykonawcę, zostaną wymienione niektóre elementy oczyszczalni ścieków. Tak, aby mogła działać w sposób bezawaryjny i spełniać dalej swoją funkcję – informuje burmistrz Bodys.

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że w ślad za inwestycjami wodno-kanalizacyjnymi realizowane będą te związane z modernizacją nawierzchni lokalnych ulic.

- Zaplanowaliśmy już kolejne postępowanie przetargowe. Tym razem będzie dotyczyło prac o charakterze drogowym. Przyszły wykonawca zajmie się przebudową ulic w centrum naszego miasta. Wyremontowane arterie znacznie usprawnią ruch w ścisłym centrum Rejowca Fabrycznego – podsumowuje burmistrz.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama