Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm: Grudniowy wyjazd Czarniecczyków do Berlina [ZDJĘCIA]

Zwiedzanie Niemiec pokazało im inną, ciekawą stronę tego państwa. Uczniowie I LO mieli okazję zobaczyć wiele miejsc i poznać ludzi, z którymi być może znajomość przetrwa na długo.
Chełm: Grudniowy wyjazd Czarniecczyków do Berlina [ZDJĘCIA]

Autor: Agata Brzozowska, wicedyrektor 1 LO w Chełmie (nadesłane)

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Chełmie (z kl. 2-4) przebywali w Berlinie w ramach projektu "Natura - Technika". Młodzież wyjechała pod opieką wicedyrektor szkoły Agaty Brzozowskiej oraz nauczycielki j. niemieckiego - Katarzyny Hauber. Dwudziestu uczniów miało okazję zobaczyć najbardziej atrakcyjne miejsca niemieckiego miasta, m.in. Mur Berliński, Bramę Brandenburską, Bundestag, Forum Humboldta, Muzeum Korperwelten, Planetarium. Uczestnicy wyjazdu mogli również poczuć atmosferę jarmarków bożonarodzeniowych - Weihnachtsmarkt.

Przewodnikiem Czarniecczyków był autor wielu książek - Karl–Heinz-Richter. Przedstawił on Berlin z innej perspektywy. Włączyli się w to również uczniowie zaprzyjaźnionej z I LO szkoły - Niklas-Luhmann-Gymnasium z Oerlingshausen. Pokazali stolicę Niemiec jako bajkową przestrzeń, która przepełniona jest miłością do innych kultur i ludzi. 
Wycieczka wzbogaciła interdyscyplinarną wiedzę uczniów oraz pomogła w rozwijaniu komunikacyjnych umiejętności. Sprzyjało to nawiązaniu nowych, ciekawych relacji z uczniami z Niemiec. 

Czytaj także:



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A Treść komentarza: To przykre, że zamiast jechać i śpiewać muszą zbierać środki na wyjazd. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:49 Źródło komentarza: Chełmski chór Rapsodia zaproszony na prestiżowy festiwal do Hiszpanii. Potrzebne wsparcie Autor komentarza: Antek Treść komentarza: Potrzebujących są tysiące. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:25 Źródło komentarza: Region. Czas jest ich największym przeciwnikiem. Szymon walczy o terapię genową Autor komentarza: kicz Treść komentarza: Jakby nie patrzeć gryzmoły, gryzmoły i jeszcze raz gryzmoły. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:24 Źródło komentarza: Chełm. „Chełm 2.0”na wystawie Adama Puławskiego Autor komentarza: Nuczyciel LO Treść komentarza: Na tym forum nie widać Myślących Wykształconych ,Odpowiedzialnych ,Prawych obywateli .Zastanawia mnie fakt co jest punktem honoru tych ludzi? Głównie rodziców tych dzieci. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:59 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Rodzice kupują telefony nagminnie swoim dzieciom żeby czuły się dowartościowane . Rodzicom potrzebna jest edukacja w postaci spotkań z pedagogami ,psychologami w ośrodkach edukacyjnych. RODZICIELSTWO WYMAGA CZASU SPEDZONEGO Z DZIECKIEM I ORESLENIE WZORCA.. JAKO DROGOWSKAZ W PRZYSZLOSCI DLA POTOMKA. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:51 Źródło komentarza: Ekrany kradną dzieciom czas i zdrowie. Duży problem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama