Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Chełm: W mieście pojawią się nowe wyspowe progi zwalniające

Chełmski samorząd otrzymał prawie 200 tys. zł, dzięki którym w mieście będzie można poprawić bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych.
Chełm: W mieście pojawią się nowe wyspowe progi zwalniające

Autor: pixabay

Miasto otrzymało 170 tys. zł w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na realizację zadania „Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego na terenie miasta Chełm”. Całość zadania wyniesie 200 tys. zł (30 tys. to wkład własny miasta).

- Wniosek, który złożyło miasto, obejmuje montaż w siedmiu lokalizacjach wyspowych progów zwalniających, tj. takich, które umożliwiają przejazd szerszym pojazdom komunikacji miejskiej. Poza tym zaplanowana jest wymiana oznakowania pionowego i montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu. W zależności od przejścia będzie to od 2 do 4 sztuk progów - mówi Grzegorz Zarzycki z gabinetu prezydenta Chełma.

Progi pojawią się w takich miejscach, jak:

1) Ul. Trubakowska przy NZOZ

2) Ul. Szpitalna przy II LO

3) Ul. Wołyńska przy NZOZ

4) Ul. Batorego przy Zespole Szkół Budowlanych

5) Ul. Wojsławicka przy Instytucie Neofilologii

6) Ul. Wojsławicka przy szkole Arka

7) Ul. Obłońska przy Szkole Podstawowej nr 2.

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane po przeprowadzeniu postępowania przetargowego i wyłonieniu wykonawcy. Magistrat będzie informował o kolejnych krokach podejmowanych w tej sprawie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Styf 18.12.2022 10:22
Przydał by się fotoradar przy ulicy 3 maja w Chełmie .

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: A Treść komentarza: To przykre, że zamiast jechać i śpiewać muszą zbierać środki na wyjazd. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:49 Źródło komentarza: Chełmski chór Rapsodia zaproszony na prestiżowy festiwal do Hiszpanii. Potrzebne wsparcie Autor komentarza: Antek Treść komentarza: Potrzebujących są tysiące. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:25 Źródło komentarza: Region. Czas jest ich największym przeciwnikiem. Szymon walczy o terapię genową Autor komentarza: kicz Treść komentarza: Jakby nie patrzeć gryzmoły, gryzmoły i jeszcze raz gryzmoły. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 14:24 Źródło komentarza: Chełm. „Chełm 2.0”na wystawie Adama Puławskiego Autor komentarza: Nuczyciel LO Treść komentarza: Na tym forum nie widać Myślących Wykształconych ,Odpowiedzialnych ,Prawych obywateli .Zastanawia mnie fakt co jest punktem honoru tych ludzi? Głównie rodziców tych dzieci. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:59 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Rodzic Treść komentarza: Rodzice kupują telefony nagminnie swoim dzieciom żeby czuły się dowartościowane . Rodzicom potrzebna jest edukacja w postaci spotkań z pedagogami ,psychologami w ośrodkach edukacyjnych. RODZICIELSTWO WYMAGA CZASU SPEDZONEGO Z DZIECKIEM I ORESLENIE WZORCA.. JAKO DROGOWSKAZ W PRZYSZLOSCI DLA POTOMKA. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:51 Źródło komentarza: Ekrany kradną dzieciom czas i zdrowie. Duży problem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama