Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w bazylice pw. Narodzenia NMP. Później złożone zostały przez uczestników wieńce oraz wiązanki przy krzyżu na górze chełmskiej, który upamiętnia księdza Jerzego Popiełuszkę.
Kolejna część uroczystości miała miejsce przy Zakładzie Karnym w Chełmie. Znajduje się tam tablica poświęcona jest działaczom Solidarności z terenu naszego miasta.
Chełmski samorząd reprezentowany był przez: prezydenta Jakuba Banaszka, Dorotę Cieślik, zastępcę prezydenta, Longina Bożeńskiego, przewodniczącego Rady Miasta Chełm, radnych i przedstawicieli jednostek organizacyjnych.
![Chełm: Obchody 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego [ZDJĘCIA] Chełm: Obchody 41. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xl-chelm-obchody-41-rocznicy-wprowadzenia-stanu-wojennego-zdjecia-1670934880.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze