9 listopada (środa) w Przedszkolu Miejskim nr 13 z Oddziałami Integracyjnymi odbyła się uroczysta akademia z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Pracownicy placówki starają się już najmłodsze dzieci uczyć patriotyzmu, przywiązania do rodzinnej ziemi i Ojczyzny oraz szacunku do polskich symboli narodowych. Podczas akademii dzieci z grupy integracyjnej "Pszczółek" śpiewały patriotyczne piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Miało to na celu nie tylko pielęgnowanie polskiej tradycji i kultury, ale również naukę patriotyzmu i historii. Nie zabrakło również gości: Marii Pawłowicz, starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura Chełm, Tadeusza Mielniczuka, kombatanta z 29 Pułku Piechoty, Lucjana Nadziei, reprezentanta Chełmskiej Rady Seniorów, wiceprzewodniczącego klubu seniora „Złota Jesień” oraz Danuty Zagórskiej, dyrektora przedszkola.
Przedszkole wzięło też udział w akcji "Szkoła do hymnu", która była organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. W ramach akcji o godz. 11.11 wszystkie dzieci odśpiewały hymn narodowy.
Organizatorkami uroczystości były: Danuta Zagórska, Anna Skibińska i Julita Szymańska.


Napisz komentarz
Komentarze