Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Chełm: Członkowie rad nadzorczych mniej zarobią. Prezydent obniżył uposażenia

Jednym z kroków magistratu w ramach działań oszczędnościowych jest obniżenie uposażeń członków rad nadzorczych w chełmskich spółkach. Roczne oszczędności z tego tytułu mają wynieść pół miliona złotych zł.
Chełm: Członkowie rad nadzorczych mniej zarobią. Prezydent obniżył uposażenia

Autor: pixabay

- W związku z polityką oszczędnościową, którą w obecnej sytuacji jako miasto jesteśmy zmuszeni realizować, podjąłem decyzję o obniżeniu uposażeń członkom Rad Nadzorczych chełmskich spółek komunalnych. Łączne, roczne oszczędności w spółkach, po wprowadzeniu obniżek, wyniosą ponad 500 tysięcy złotych, co umożliwi zaangażowanie wolnych środków w rozwój przedsiębiorstw komunalnych - pisał na swoim profilu facebookowym prezydent Jakub Banaszek

Zmniejszono współczynnik, na podstawie którego wylicza się zarobki członków rad nadzorczych. Średnie zmniejszenie wynosi od 20 do 40 proc. w poszczególnych spółkach. Wyjątkiem jest spółka Chełmski Klub Sportowy, w której współczynnik od początku był ustawowo najniższy. 

-  Jeżeli mówimy o szczegółach, to np. w CHTBS przewodniczący przed obniżką zarabiał ponad 2 tysiące złotych brutto miesięcznie, natomiast obecnie ta kwota opiewa na nieco ponad 700 złotych brutto. Podobną stawkę pobierać będzie przewodniczący rady nadzorczej w Chełmskim Parku Wodnym czy Chełmskich Liniach Autobusowych - przekazał nam Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama