Od godziny 8 do 13 można przyjść na ul. Reformacką 13 na taki targ i poszperać wśród staroci, by znaleźć jakąś perełkę. Można kupić m.in. monety i banknoty, porcelanę, obrazy, meble, książki, stare fotografie i bibeloty.
Organizatorem targów staroci jest Chełmski Klub Kolekcjonerów, który istnieje od 1997 roku. Pierwsze spotkania odbywały się w Klubie Kolejarza przy ul. Piłsudskiego. Później w CHDK-u i przy dawnej Szkole Podstawowej nr 10.
Organizatorzy chcą, aby taka comiesięczna impreza "ożywiła i urozmaiciła monotonię codziennego życia i, chociaż w małym stopniu, zaraziła młodzież pasją kolekcjonerską".




Napisz komentarz
Komentarze