Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 00:31
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: Pierwsze Dni Seniorów w naszym mieście zaliczyć można do naprawdę udanych!

Pierwsze Dni Seniorów przyciągnęły wielu chętnych, a dzięki atrakcjom impreza się udała. Oprócz prelekcji i zwiedzania ciekawych miejsc, na seniorów czekała również impreza taneczna.
Chełm: Pierwsze Dni Seniorów w naszym mieście zaliczyć można do naprawdę udanych!
Autor: Stowarzyszenie WeRwA

15 -16 września (czwartek, piątek) odbywały się chełmskie Dni Seniorów. Pierwszego dnia uczestnicy w towarzystwie Andrzeja Nowosada zwiedzili muzeum parafialne w kościele pw. Rozesłania św. Apostołów. Z powodu deszczu odwołana została część imprezy, w której planach była wycieczka rowerowa. Jednak zostało to przeniesione na 20 września (wtorek). Dzień ten miał charakter rekreacyjno-turystyczny. Piechurzy spotkali się z rowerzystami w lesie Borek, gdzie odbyło się spotkanie z leśnikiem. Na zakończenie zaplanowano ognisko. 

15 września wydarzenia odbywały się w Chełmskiej Bibliotece Publicznej. Na początek seniorzy mieli okazję wysłuchać trzech prelekcji. 

- Dr Iwona Lasek-Surowiec z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie mówiła o tym, na co zwracać uwagę przy zawieraniu umów. Piotr Zieliński wyjaśniał aspekty zdrowego życia seniorów, a policjantki z Komendy Miejskiej Policji przestrzegały przed oszustwami dokonywanymi na osobach starszych. Prelekcje były przedzielane krótkimi prezentacjami artystycznymi klubów seniorów - mówi Grzegorz Gorczyca ze Stowarzyszenia WeRwA.

Na scenie w sali widowiskowej ChBP zaprezentowały się również kluby seniorów: Mimoza, Złota Jesień i Dzienny Dom Senior+. Zagrał zespól Bimber Boys, a taneczną imprezę poprowadził Jarek Lackowski.

Do dyspozycji seniorów dostępne również były stoiska firm oraz instytucji, które mogą być im przydatne: diagnostyka zdrowotna z Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, pamięciowe gry promowane przez członków Klubu Miłośników Gier Planszowych i Fantastyki Chełmowy Jar, porady ubezpieczeniowe udzielane przez Iwonę Szłapak. Promował się także Uniwersytet Trzeciego Wieku, Natur House czy Oriflame.

 

Czytaj także:Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitaluAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Super brawo ChKS Arka Chełm ,oby tak do konca sezonu.Data dodania komentarza: 02.10.2022, 18:00Źródło komentarza: Zwycięstwo na początek sezonu. ChKS Arka Chełm pokonała AZS OlsztynAutor komentarza: andyTreść komentarza: chodziłem do "trójki" i tam był przystanek starego typu - może nie był przezroczysty ale spełniał swoją funkcję - można było się schronić przed wiatrem stając za wiatą niekoniecznie wewnątrz a tu? wystarczy sama ławka, bo ten dach to nic nie zasłoniData dodania komentarza: 02.10.2022, 10:50Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama