Idealnym czasem na realizacje swoich marzeń i pasji związanych z wojskiem są na pewno wakacje. To właśnie teraz można sprawdzić się na wojskowym szkoleniu. Jak się okazuje, jest bardzo wielu chętnych. Dlatego terytorialsi przygotowali dodatkowy termin szkolenia podstawowego. Odbędzie się od 19 sierpnia do 3 września.
Wakacyjne szkolenia wojskowe są skierowane uczniów pełnoletnich, studentów i osób, które właśnie w okresie wakacyjnym chcą poznać podstawy rzemiosła wojskowego. "Wakacje z WOT" i "Ferie z WOT" od dawna cieszą się ogromnym zainteresowaniem młodych osób z województwa lubelskiego. WOT wyszedł naprzeciw szczególnie uczniom i studentom, którzy podczas roku szkolnego czy akademickiego nie mogliby wziąć udziału w takim szkoleniu.
Wszyscy chętni na szkolenie podstawowe w 2 Lubelskiej Brygadzie OT, powinni jak najszybciej zgłosić się do właściwego Wojskowego Centrum Rekrutacji i złożyć wniosek o powołanie. Jest także możliwość kontaktu z rekruterem mobilnym 2 LBOT albo skorzystania z elektronicznej platformy e-PUAP.
Informacje uzyskać można także na bezpłatnej infolinii 800-696-077 i stronie internetowej www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl
W naszym regionie są także 4 inne terminy szkoleń podstawowych: 16.09-01.10, 14-29.10, 25.11.-10.12 oraz 17-18.12 (kontynuacja w styczniu 2023 r.).












![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [8-2-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-1-2-2026-1770510635.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze