22 czerwca (środa) odbyła się gala, podczas której nagrodzono najbardziej proekologiczne samorządy. Chełm zwyciężył w jednej z sześciu kategorii. Nagrodę za zaangażowanie miasta w pozyskiwanie dofinansowania z programu Czyste Powietrze odebrała wiceprezydent Chełma Dorota Cieślik.
- Zadaniem samorządowców jest działać aktywnie i spełniać marzenia nie tylko swoje, ale także swoich mieszkańców. Otrzymanie takiego wyróżnienia jest potwierdzeniem tego, iż warto działać dalej, pracować, podejmować starania - mówiła na gali Dorota Cieślik.


Głównymi realizatorami rankingu Eko-Gmina jest Urząd Marszałkowski w Lublinie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Kurier Lubelski.



Napisz komentarz
Komentarze