Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 00:48
Reklama

Gm. Dorohusk. Chciał przekupić policjantów i ominąć kolejkę

Policjanci z komisariatu Dorohusku zatrzymali obywatela Ukrainy, który usiłował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w zamian za uchylenie mandatu. Chciał również, by pozwolono mu przekroczyć granicę poza obowiązującą kolejką. Mężczyzna zostanie dzisiaj doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Gm. Dorohusk. Chciał przekupić policjantów i ominąć kolejkę
Autor: KMP w Chełmie

Wczoraj około godziny 17.30 w Dorohusku uwagę patrolu policyjnego zwrócił samochód, który uniemożliwiał innym płynny ruch w kierunku porzejścia granicznego. Funkcjonariusze skontrolowali pojazd, za kierownicą którego  siedział 65-letni obywatel Ukrainy.

- Kiedy dowiedział się, że za wykroczenie drogowe, które popełnił, grozi mu kara w wysokości 500 zł, próbował wręczać funkcjonariuszom pieniądze. Zachęcał policjantów, by uchylili mandat, a gotówkę zachowali. Usiłował również ominąć kolejkę oczekujących aut i przekroczyć granicę poza ustaloną kolejnością - informuje komisarz Ewa Czyż, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie

Policjanci zatrzymali mężczyznę oraz zabezpieczyli banknoty, którymi usiłował ich przekupić. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Za próbę udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu grozi mu do 8 lat więzienia.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Anonim 27.06.2022 19:00
A wystarczyło jechać od strony Rejowca tam kolejki brak 😂

Jan 25.06.2022 11:59
No co... U nich to norma. Sam musiałem na Ukrainie dawać w łapę policjantom bo wprost mówili, że albo im coś dam albo dokładnie mnie skontrolują.

Reklama
Reklama
Reklama