Jako pierwsze w ruch poszły wędziska. W rywalizacji o miano "mistrza kołowrotka" wzięło udział 30 zawodników. W grupie młodszych wędkarzy zwyciężył Hubert Wingert, który mógł pochwalić się wzdręgą mierzącą niemal 27 cm długości. W grupie starszych chłopców najlepszy okazał się Łukasz Janiczuk.
Po wędkarskich wysiłkach przyszła pora na regeneracyjny piknik, który rozpoczął się ok .godz 13. W tej części programu na dzieci czekało wiele atrakcji. Mogły m.in. obejrzeć występ zespołu "Kosmokwaki", który miał z zanadrzu kilka wesołych, ruchowych zabaw. Z pewnym podziwem i zainteresowaniem obserwowały również występy swoich kolegów i koleżanek z grup tanecznych, które funkcjonują przy GOKiT w Dorohusku.
Dodatkową atrakcją było spotkanie z wyjątkowym gościem - zawodowym pięściarzem,Michałem Soczyńskim. Mistrz urządził dla zebranych krótki pokaz, a przede wszystkim opowiedział wszystkim zainteresowanym o trudach bokserskiego rzemiosła.
Dzieci mogły ponad to pobawić się z animatorem, zrobić sobie kolorowy tatuaż, skorzystać z popularnych dmuchańców czy popływać pod okiem dorosłych kajakiem po zalewie. Mieszkańcy Środowiskowego Domu Samopomocy "Cytrynka" wprowadzali natomiast małych artystów w arkana malowania na szkle. Odbyły się zawody strzeleckie i wspinaczkowe. Zorganizowana została również, lubiana przez dzieci, konkurencja polegająca na łowieniu rybek magnetycznych. Wszyscy biorący udział we współzawodnictwie otrzymali nagrody i drobne upominki. Najmłodszym uczestnikiem pikniku okazał się trzymiesięczny Mateusz Matwiejuk z Ukrainy.
O dobre samopoczucie i żołądki wyczerpanych uczestników dbały panie z KGW w Michałówce.
Organizatorami byli: Gmina Dorohusk, Zarząd Koła PZW Dorohusk, Grzegorz i Karol König, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA Chełm, Koło Gospodyń Wiejskich w Michałówce, Środowiskowy Dom Samopomocy „Cytrynka” w Dorohusku, Gminna Biblioteka Publiczna w Dorohusku, Szkolne Koło Strzeleckie „Invictus„ w Dorohusku, Open Bug – spływy kajakowe.
Sponsorami byli: Gmina Dorohusk, Koło PZW Dorohusk, Grzegorz i Karol König, Międzynarodowe Stowarzyszenie Policjantów IPA Chełm, Magdalena i Adam Błaszczak, Starostwo Powiatowe w Chełmie.
![Gm. Dorohusk. W deszczu, ale radośnie. Zalew Husynne ugościł dzieciaki [ZDJĘCIA] Gm. Dorohusk. W deszczu, ale radośnie. Zalew Husynne ugościł dzieciaki [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xl-gm-dorohusk-w-deszczu-ale-radosnie-zalew-husynne-ugoscil-dzieciaki-zdjecia-1655106762.jpg)



![O krok od tragedii w Ostrzycy. Dach runął pod ciężarem śniegu [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-o-krok-od-tragedii-w-ostrzycy-dach-runal-pod-ciezarem-sniegu-zdjecia-1769701919.jpg)
![S17 w okolicach Tomaszowa płatna od 1 lutego. Więcej płatnych dróg w systemie e-TOLL [LISTA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-s17-w-okolicach-tomaszowa-platna-od-1-lutego-wiecej-platnych-drog-w-systemie-e-toll-lista-1769678649.jpg)

![Krasnystaw. Wpadli prosto w ręce mundurowych. Zuchwała kradzież i nieudana próba oszustwa [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-krasnystaw-wpadli-prosto-w-rece-mundurowych-zuchwala-kradziez-i-nieudana-proba-oszustwa-film-1769693639.jpg)





![Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA] Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-czterech-aut-w-krasnymstawie-5-osob-trafilo-do-szpitali-1769452723.jpg)






Napisz komentarz
Komentarze