Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 12 sierpnia 2022 20:11
Reklama

Gm. Krasnystaw. Podarowali gminie partnerskiej wóz strażacki. Będą tam gasić nim pożary torfowisk [ZDJĘCIA]

Samochód będący na wyposażeniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Bzitem będzie służyć w ukraińskiej gminie Smidyn. Tamtejsza jednostka otrzymała pojazd w formie darowizny.
Gm. Krasnystaw. Podarowali gminie partnerskiej wóz strażacki. Będą tam gasić nim pożary torfowisk [ZDJĘCIA]
Autor: Fot. https://www.facebook.com/smidyn

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki Star 244 formalnie został wyprodukowany w 1987 roku, ale w rzeczywistości jest zdecydowanie nowszy. Cała zabudowa jest z 2003 roku.

- Od dwóch lat mamy na wyposażeniu samochód marki Star, który pochodzi z 1997 roku. Otrzymaliśmy go od OSP Czarnoziem. Pojazd przekazany na Ukrainę był wystawiony przez Urząd Gminy Krasnystaw na sprzedaż. Tamtejsi strażacy będą go używali do gaszenia pożarów torfowisk, do których dochodzi u nich bardzo często - mówi Marcin Sokół, prezes OSP Bzite.

Star zastąpi tam również wysłużony samochód marki ZiŁ. W składzie delegacji na Ukrainę byli również: wójt Edyta Gajowiak-Powroźnik, Leszek Waręcki - komendant miejsko-gminny OSP w Krasnymstawie, Piotr Czemerys z OSP Siennica Nadolna oraz Iwona Solan z Urzędu Gminy Krasnystaw.

Gmina Krasnystaw wspiera wschodnich sąsiadów niemalże od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę. Mieszkańcy opiekowali się uchodźcami i brali udział w zbiórkach żywności, środków opatrunkowych i innych darów rzeczowych. Druhowie z gminnych jednostek za pośrednictwem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie przekazali również mundury, węże i strażackie hełmy. Oprócz gminy Smidyn pomoc trafia do Włodzimierza Wołyńskiego.

Czytaj także:Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama
Reklama