Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Popularny ser może powodować chorobę. Wyrzuć go z lodówki

Badania jakości sera mozarella prowadzone przez jego producenta wykazały, że jedna z partii została zanieczyszczona groźną bakterią.
Popularny ser może powodować chorobę. Wyrzuć go z lodówki

Firma CEKO poinformowała głównego inspektora sanitarnego o negatywnym wyniku badań jednej z partii serów mozarella. Jest zanieczyszczona bakterią Listeria monocytogenes. Jej obecność w organizmie może wywołać listerozę, której objawy to m.in. drgawki, gorączka, duszności, światłowstręt i zaburzenia równowagi. Aby uniknąć zagrożenia, nie należy jeść produktu oznaczonego poniższymi informacjami:

Produkt – Ser Mozzarella Plastry 135 g

Numer partii: 01.22.1261

Data minimalnej trwałości: 20.06.2022

Producent: CEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Goliszew 3a, 62-817 Żelazków, weterynaryjny numer identyfikacyjny 30071602


Jakie działania zostały podjęte?

Postępowanie wyjaśniające w sprawie prowadzi Państwowa Inspekcja Weterynaryjna. Wszystkie produkty z wadliwej partii zostały wycofane z obrotu. Główny inspektor sanitarny apeluje, żeby w przypadku spożycia sera i pogorszenia stanu zdrowia skonsultować się z lekarzem.
 
W razie dodatkowych pytań można kontaktować się telefonicznie z głównym inspektoratem sanitarnym pod nr. telefonu +48 22 34 53 300 czynnym w dni robocze w godzinach 8:15-16:15.

Czytaj także:


Fot.: GIS
Fot.: GIS

Fot.: GIS
Fot.: GIS


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama