Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełmianie pokochali squasha

W czerwcu odbędzie się w Chełmie ogólnopolski turniej squasha dla dzieci. Jesteśmy jedynym miastem na Lubelszczyźnie, gdzie ta dyscyplina jest tak popularna. - Wszystko zaczęło się od zaangażowania rady osiedla. Na początku w squasha grało kilkanaście osób, teraz w sumie jest nas około setki - podkreśla z dumą Dariusz Wojciechowski, były przewodniczący rady osiedla Cementownia.
Chełmianie pokochali squasha

Sekcja squasha powoli staje się jedną z największych w Chełmie. W grupie męskiej gra ok. 60 osób, w damskiej ok. 15. Ponadto powstała Akademia Dziecięca, do której zapisało się już 20 chętnych i Akademia dla Dorosłych, gdzie trenuje już ok. 10 osób.

- Liczba osób grających w squasha wciąż rośnie, z czego jesteśmy bardzo dumni. Bardzo dobrze układa się nam współpraca z Chełmskim Parkiem Wodnym, gdzie trenujemy. Zawsze możemy liczyć na wsparcie i entuzjazm wobec naszych pomysłów - dodaje Wojciechowski. - Dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na organizację tak dużej ogólnopolskiej imprezy dla dzieci.

Zawody odbywać się będą pod patronatem Polskiego Związku Squasha.

- Z rozmowy z prezesem wynika, że jesteśmy jedyną tak prężnie działającą sekcją squasha na Lubelszczyźnie. A może niewiele osób wie, że powstała ona z inicjatywy rady osiedla Cementownia, gdy rady te jeszcze funkcjonowały - wyjaśnia Wojciechowski. - Lada moment zakończy się kolejny sezon ligowy. Jednak dołączyć do nas można w każdym momencie. 

Szczegółowe informacje na temat chełmskiego squasha można uzyskać w Chełmskim Parku Wodnym.

 

Czytaj też: Chełm: Rowery miejskie od czerwca. Nareszcie!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama