Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 02:29
Reklama

Chełm. W szpitalu brakuje laryngologów, więc… zamknęli oddział

Nie funkcjonuje oddział laryngologiczny w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Chełmie. Głównym powodem zawieszenia jego działalności są braki kadrowe wśród lekarzy. Dyrekcja placówki zaznacza jednak, że za dwa, najpóźniej trzy tygodnie przyjęcia na oddział zostaną wznowione.
Chełm. W szpitalu brakuje laryngologów, więc… zamknęli oddział
Autor: Fot. https://szpital.chelm.pl/

- Nie mieliśmy innego wyjścia, jak tylko zawiesić działalność laryngologii – mówi Lech Litwin, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa chełmskiego szpitala. Z dnia na dzień z pracy zrezygnowała jedna z lekarek, a mieliśmy już rozpisane dyżury. Po jej odejściu nie dało się już tego poskładać. Nie byliśmy w stanie zapewnić ciągłości dyżurów.

Lekarka, która zrezygnowała z pracy, nie jest Polką. Została „podkupiona” przez inny szpital. Nie jest tajemnicą, że lekarzy laryngologów brakuje, również w ośrodkach medycznych w dużych miastach. I ona właśnie skorzystała z oferty jednego z nich. - Dwóch lekarzy nie jest w stanie zapewnić prawidłowego funkcjonowania oddziału – tłumaczy dyrektor Litwin.

Pacjenci, których stan zdrowia na to pozwalał, zostali wypisani do domu. Dwie osoby przeniesiono do innych szpitali w regionie. Personel wykorzystuje urlopy. Ci, którzy nie odpoczywają, wspomagają kolegów z innych oddziałów, ale też przygotowuje „swój” oddział na przyjęcie nowych pacjentów. Bo są też bardziej optymistyczne wieści. Są chętni do pracy w szpitalu w Chełmie. To również obcokrajowcy. Ale ich zatrudnienie wiąże się jednak z koniecznością spełnienia szeregu wymogów, a to też wymaga czasu. Dyrektor jest jednak pewien, że proces rekrutacji zakończy się sukcesem. - Jeden z aplikujących 17 maja otrzyma prawo wykonywania zawodu w naszym kraju – dodaje Lech Litwin. – Praktycznie mamy już wszystko dogadane.

Jeżeli nie pojawią się kolejne, nieprzewidziane trudności, oddział laryngologiczny wznowi działalność na początku czerwca.

Oddział laryngologiczny dysponuje 18 łóżkami. Prowadzi diagnostykę i leczenie operacyjne oraz zachowawcze: chorób uszu, nosa i zatok obocznych nosa, chorób jamy ustnej, gardła i krtani, onkologii w zakresie laryngologii. Operacje odbywają się w nowoczesnym bloku operacyjnym. W oddziale stosowane są nowe wdrożenia w zakresie diagnostyki z diagnostyką endoskopową nosa, jam nosa-gardła, krtani. W procesie leczenia wykorzystywane są: mikroskop operacyjny, zestaw do mikrochirurgii krtani i ucha.

Czytaj także: Dziury... dziury... dziury... Mieszkańcy Wolwinowa mają dość!


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
olo 20.05.2022 12:36
ale po co pracować jak kasa płynie szerokim strumieniem

Realista 19.05.2022 22:14
A jak absolwenci uczelni medycznych chcą się specjalizować w zakresie laryngologii, to albo 0 miejsc na województwo (najczęściej), albo góra 1-2. Niejednokrotnie trzeba wyjechać na drugi koniec Polski aby się szkolić w wymarzonej otorynolaryngologii. Może warto byłoby zrobić program stypendialny w szpitalu Chełmskim? Lekarz chcący specjalizować się w laryngologii przychodzi tutaj na specjalizacje pozarezydencko z etatu, dostaje do tego dodatek, z lojalką że przez ileś lat po zostaniu specjalistą musi taką możliwość odpracować na oddziale. Masa szpitali tak robi, tylko z chorobami wewnętrznymi, chirurgią ogólną itp. Ja bym np. skorzystał z takiej opcji

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama