Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Strażak na medal. I to nie jeden!

Kapitan Rafał Bereza z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie pięcioma zwycięstwami zainaugurował swój 11. sezon zawodów sprawnościowych. Przed nim kolejne starty, miejmy nadzieję, że równie udane.
Chełm: Strażak na medal. I to nie jeden!

Kpt. Rafał Bereza brał udział w międzynarodowych zawodach Firefit w Gardelegen w Niemczech.

- Zawody te porównuję do gaszenia pożaru na drugim piętrze. Biegaliśmy w całym umundurowaniu, w aparatach ochrony dróg oddechowych, buty skutery, hełm, rękawice. Mieliśmy do wniesienia ponadto pakiet 20 kg, ponieważ strażak zawsze coś ze sobą wnosi do działań. Była imitacja wciągania linii wężowej po elewacji, imitacja wyważania drzwi, następnie ewakuacja osoby poszkodowanej na odległość 30 metrów - wyjaśnia strażak.

Zawody są testem sprawności fizycznej strażaka w przygotowaniu do służby w podziale bojowym, ale potrzebna jest też wiedza do rozwiązywania zadań technicznych. Bereza ćwiczy więc na siłowni i w pracy, gdyż bierze czynny udział w akcjach gaśniczych.

Kpt. Rafał Bereza był gościem w radiu Bon Ton

Wyjazd do Niemiec się opłacił. Chełmski strażak przywiózł bowiem aż sześć medali, z czego pięć z najcenniejszego kruszcu. Zajął 3. miejsce w open, 1. miejsce w kategorii M30, 1. miejsce w open w tandemie męskim z Krzysztofem Stencelem z Lotos Straż, 1. miejsce w M30 w tandemie męskim z Krzysztof Stencelem, 1. miejsce w tandemie mix z Beatą Świderską z OSP Bielawa i 1. miejsce w sztafecie ze Scantex Team.

Były to pierwsze zmagania w tym sezonie, w których wystartowało ponad 110 osób. Kapitan Bereza był jedynym reprezentantem naszego regionu. Na co dzień nasz superstrażak pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 na stanowisku zastępcy dowódcy zmiany.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama