Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

ART MDK - wyjątkowe warsztaty artystyczne

To było naprawdę niecodzienne wydarzenie w MDK przy Czapli! W środę 27 kwietnia zaprosiliśmy polskich i ukraińskich uczniów ze SP nr 7 w Chełmie do udziału w integracyjnych warsztatach artystycznych ART MDK.
ART MDK - wyjątkowe warsztaty artystyczne

Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki wsparciu Województwa Lubelskiego „Lubelskie. Smakuj życie!”. Uczestnikami projektu były dzieci z klas I-IV: zarówno uczniowie polscy, jak i ukraińscy uczący się na co dzień w stworzonych w „Siódemce” klasach przygotowawczych. Głównym celem naszego artystycznego przedsięwzięcia była integracja uczniów, a nic tak nie integruje, jak wspólne działanie. Dlatego też zaproponowaliśmy uczestnikom blisko 40 godzin zajęć artystycznych i rekreacyjnych, aby podczas wspólnego tworzenia i zabawy mogli lepiej się poznać i porozumieć.

W programie znalazły się warsztaty muzyczne, taneczne, plastyczne, techniczne i teatralne. Nie zabrakło także gier i zabaw. W organizację zajęć włączyły się wszystkie pracownie i wszyscy pracownicy MDK. W pomoc zaangażowali się także wychowankowie MDK oraz studenci PWSZ.

Tym samym w całym przedsięwzięciu wzięło udział ponad 200 osób!

Uczestnicy warsztatów nie tylko mieli okazję nauczyć się nowych rzeczy: poznać taneczne kroki, wykonać samodzielnie proste instrumenty muzyczne, przygotować dla siebie i kolegów artystyczne drobiazgi i wykonać prace plastyczne różnymi technikami. Poznały też podstawy teatralnej sztuki oraz integrowały się podczas zabaw, m.in. z chustą animacyjną.

Wszystkie grupy odwiedziły studio fotograficzne i mogły sprawdzić, jak pozuje się przed profesjonalnym obiektywem. Był też słodki poczęstunek dla uczestników zajęć.

Pamiątką po środowych warsztatach będą dla dzieci nie tylko wspomnienia, ale także pamiątkowe zdjęcia ze Studia Paparazzi, przedmioty, które wykonały na warsztatach (wiatraczki, zakładki itp.) oraz słodkie upominki, które każdy dostał na pożegnanie.

Z relacji uczestników wynika, że impreza bardzo się spodobała. Dlatego już planujemy kolejne tego typu wydarzenia artystyczno-integracyjne z udziałem uczniów także z innych chełmskich szkół.Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama