Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pow. krasnostawski: Mieszkańcy chcą remontu dróg

W styczniu do radnych i starosty wpłynęły dwie petycje. W pierwszej mieszkańcy Franciszkowa i Kryniczek domagają się budowy drogi łączącej dwie gminy. Natomiast społeczność Borówka nie może doczekać się modernizacji trasy prowadzącej do ich miejscowości.
Pow. krasnostawski: Mieszkańcy chcą remontu dróg
Autor: Fot. ilustracyjna

Gruntowa droga Franciszków-Kryniczki łączy gminy Kraśniczyn i Izbica. Mieszkańcy chcą, aby powiat rozbudował ją na długości 1,8 km.

- Droga jest nieprzejezdna dla samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, a po opadach deszczu również dla ciągników rolniczych. Sytuacja ta bardzo utrudnia dojazd do pól oraz prace polowe rolnikom posiadającym grunty w tych miejscowościach. Nawigacja satelitarna prowadzi kierowców przez ten odcinek. Zdarzają się sytuacje, że proszą o pomoc w odholowaniu auta - czytamy w piśmie podpisanym przez sołtysów Kryniczek i Franciszkowa.

Mieszkańcy Borówka w gminie Żółkiewka po raz kolejny apelują o remont drogi. Dziury i ubytki uniemożliwiają obecnie jej bezpieczne użytkowanie. Piszą wprost, że jezdnia przypomina „tor przeszkód”.

- Uprzejmie prosimy o podjęcie wszelkich starań, aby wznowić obiecaną dalszą przebudowę drogi, która jest jedynym dojazdem do szkół, do pracy lub miejsca zamieszkania. Aktualny stan techniczny drogi uniemożliwia bezpieczny przejazd nawet przy małych prędkościach. Z drogi korzystają również mieszkańcy pobliskich wsi, jadąc w różne strony powiatu krasnostawskiego lub do pól. Cały czas jest eksploatowana, a z roku na rok jest w coraz gorszym stanie - wyjaśnia sołtys Borówka.

Wicestarosta Marek Nowosadzki informuje, że pisma mieszkańców trzech miejscowości zostaną zaopiniowane przez komisję skarg wniosków i petycji, a później rozpatrzone przez radę powiatu. Zazwyczaj jest tak, że realizacja jest uzależniona od posiadanych środków i partycypacji gmin w kosztach inwestycji.

- Zgodnie z planem modernizacji i rozwoju sieci dróg w powiecie krasnostawskim, w tym roku zlecimy opracowanie dokumentacji na przebudowę dwóch odcinków dróg w Borówku o długości 980 metrów i 3 kilometrów. Część tego zadania planujemy zrealizować w 2023 roku - informuje wicestarosta.

Powiat zlecił już opracowanie dokumentacji na przebudowę drogi we Franciszkowie. Plany nie obejmują jednak budowy nowego odcinka w kierunku Kryniczek.

Czytaj także: Kryzys w szpitalu zażegnany?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama