Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 2 października 2022 09:18
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Pow. krasnostawski: Mieszkańcy chcą remontu dróg

W styczniu do radnych i starosty wpłynęły dwie petycje. W pierwszej mieszkańcy Franciszkowa i Kryniczek domagają się budowy drogi łączącej dwie gminy. Natomiast społeczność Borówka nie może doczekać się modernizacji trasy prowadzącej do ich miejscowości.
Pow. krasnostawski: Mieszkańcy chcą remontu dróg
Autor: Fot. ilustracyjna

Gruntowa droga Franciszków-Kryniczki łączy gminy Kraśniczyn i Izbica. Mieszkańcy chcą, aby powiat rozbudował ją na długości 1,8 km.

- Droga jest nieprzejezdna dla samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych, a po opadach deszczu również dla ciągników rolniczych. Sytuacja ta bardzo utrudnia dojazd do pól oraz prace polowe rolnikom posiadającym grunty w tych miejscowościach. Nawigacja satelitarna prowadzi kierowców przez ten odcinek. Zdarzają się sytuacje, że proszą o pomoc w odholowaniu auta - czytamy w piśmie podpisanym przez sołtysów Kryniczek i Franciszkowa.

Mieszkańcy Borówka w gminie Żółkiewka po raz kolejny apelują o remont drogi. Dziury i ubytki uniemożliwiają obecnie jej bezpieczne użytkowanie. Piszą wprost, że jezdnia przypomina „tor przeszkód”.

- Uprzejmie prosimy o podjęcie wszelkich starań, aby wznowić obiecaną dalszą przebudowę drogi, która jest jedynym dojazdem do szkół, do pracy lub miejsca zamieszkania. Aktualny stan techniczny drogi uniemożliwia bezpieczny przejazd nawet przy małych prędkościach. Z drogi korzystają również mieszkańcy pobliskich wsi, jadąc w różne strony powiatu krasnostawskiego lub do pól. Cały czas jest eksploatowana, a z roku na rok jest w coraz gorszym stanie - wyjaśnia sołtys Borówka.

Wicestarosta Marek Nowosadzki informuje, że pisma mieszkańców trzech miejscowości zostaną zaopiniowane przez komisję skarg wniosków i petycji, a później rozpatrzone przez radę powiatu. Zazwyczaj jest tak, że realizacja jest uzależniona od posiadanych środków i partycypacji gmin w kosztach inwestycji.

- Zgodnie z planem modernizacji i rozwoju sieci dróg w powiecie krasnostawskim, w tym roku zlecimy opracowanie dokumentacji na przebudowę dwóch odcinków dróg w Borówku o długości 980 metrów i 3 kilometrów. Część tego zadania planujemy zrealizować w 2023 roku - informuje wicestarosta.

Powiat zlecił już opracowanie dokumentacji na przebudowę drogi we Franciszkowie. Plany nie obejmują jednak budowy nowego odcinka w kierunku Kryniczek.

Czytaj także: Kryzys w szpitalu zażegnany?

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: MiejscowyTreść komentarza: Drogi w tej gminie nie wyglądają lepiejData dodania komentarza: 02.10.2022, 06:35Źródło komentarza: Gm. Białopole. Nie dostała na węgiel i marznie. Urzędnicy ją zbyli...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: krasnystaw zaorać ,ogrodzić i utworzyć rezerwat -hejData dodania komentarza: 01.10.2022, 18:36Źródło komentarza: Nasi mieszkańcy protestowali w Warszawie. "Spółka CPK nas nie słucha"Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: Coraz skromniejsze te przystaneczki nie oslonia ani od deszczu ,wiatru ,a nawet slonca jednym slowem slabiutko to wyszlo.Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:13Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiaryAutor komentarza: FANPISTreść komentarza: Karac karac jeszcze raz karac za probe omijania prawa wszystkie podmioty .Data dodania komentarza: 01.10.2022, 16:09Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: JonTreść komentarza: Kiedy zostaną zamontowane stare wiaty, a zezłomowane nowe? To teraz miasto będzie musiało zakupić pojazdy w których będzie max 10 miejsc siedzących natomiast pozostałe wolne miejsca będą stanowiskami dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych i w całości niskopodłogowe. Miejsca siedzące w takim przypadku byłyby zlokalizowane tylko w nadkolach, ewentualnie za tylnymi drzwiami. W obecnej flocie CLA każdy autobus ma wydzielone maksymalnie 2 miejsca dla osób poruszających cię na wózku lub matek z maluteńkimi dzieciaczkamiData dodania komentarza: 01.10.2022, 00:25Źródło komentarza: Chełm: Błędy na przystankach wytykali mieszkańcy. Radni pytali też o rozmiary
Reklama
Reklama