Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 07:54
Reklama

Gm. Fajsławice: Notoryczny pirat zatrzymany w pościgu, niedawno stracił prawo jazdy

Do 5 lat więzienia grozi 63-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Okazało się, że kilka dni wcześniej stracił już prawo jazdy za inne przewinienia za kierownicą.
Gm. Fajsławice: Notoryczny pirat zatrzymany w pościgu, niedawno stracił prawo jazdy
Autor: Fot. Policja Krasnystaw

Mieszkaniec gminy Fajsławice został namierzony przez krasnostawską drogówkę w Łopienniku Podleśnym. Mundurowi chcieli go zatrzymać, bo nie zastosował się do zakazu wyprzedzania. Kierowca citroena zignorował jednak sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszył do ucieczki.

- Po kilkukilometrowym pościgu funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Jak się okazało po zbadaniu alkomatem, był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych mundurowi ustalili, że 63-latek niedawno stracił prawo jazdy w związku z innymi przewinieniami w ruchu drogowym - informuje mł. asp. Jolanta Babicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Kilka dni wcześniej stracił prawo jazdy, bo w Fajsławicach przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 65 km/h. Dostał wówczas 2 tys. zł mandatu i 10 punktów karnych. Teraz będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie za inne wykroczenia drogowe, których dopuścił się w trakcie ucieczki przed mundurowymi.

Czytaj także: Spowodował katastrofę, wyszedł za kaucją

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama
Reklama