Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Gm. Fajsławice: Notoryczny pirat zatrzymany w pościgu, niedawno stracił prawo jazdy

Do 5 lat więzienia grozi 63-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Okazało się, że kilka dni wcześniej stracił już prawo jazdy za inne przewinienia za kierownicą.
Gm. Fajsławice: Notoryczny pirat zatrzymany w pościgu, niedawno stracił prawo jazdy
Autor: Fot. Policja Krasnystaw

Mieszkaniec gminy Fajsławice został namierzony przez krasnostawską drogówkę w Łopienniku Podleśnym. Mundurowi chcieli go zatrzymać, bo nie zastosował się do zakazu wyprzedzania. Kierowca citroena zignorował jednak sygnały świetlne i dźwiękowe i ruszył do ucieczki.

- Po kilkukilometrowym pościgu funkcjonariusze zatrzymali kierowcę, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Jak się okazało po zbadaniu alkomatem, był trzeźwy. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych mundurowi ustalili, że 63-latek niedawno stracił prawo jazdy w związku z innymi przewinieniami w ruchu drogowym - informuje mł. asp. Jolanta Babicz, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Kilka dni wcześniej stracił prawo jazdy, bo w Fajsławicach przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 65 km/h. Dostał wówczas 2 tys. zł mandatu i 10 punktów karnych. Teraz będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Dodatkowo mężczyzna odpowie za inne wykroczenia drogowe, których dopuścił się w trakcie ucieczki przed mundurowymi.

Czytaj także: Spowodował katastrofę, wyszedł za kaucją

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama