Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 05:14
Reklama

Pow. krasnostawski: Spowodował katastrofę, wyszedł za kaucją

Nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Taki zarzut usłyszał kierowca, który w Łopienniku Podleśnym przewrócił autokar z 45 osobami na pokładzie. W szpitalach pozostaje czworo uczestników wycieczki, którzy odnieśli obrażenia, w tym troje dzieci.
Pow. krasnostawski: Spowodował katastrofę, wyszedł za kaucją

- Kierowca przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień i udzielenia odpowiedzi na pytania. Wobec podejrzanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy złotych. Za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym grozi do kara 5 lat pozbawienia wolności - informuje Piotr Szafrański, szef Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

Do wypadku doszło 2 stycznia br. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że 65-letni Algimantas K. przysnął za kierownicą. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Ślady jednoznacznie wskazują, że neoplan jechał kilkadziesiąt metrów po poboczu i częściowo po brzegu nasypu drogowego, a potem przewrócił się na prawy bok. Nic nie wskazuje na to, żeby autokar zderzył się z innym pojazdem.

Do szpitali w Lublinie, Zamościu i Krasnymstawie trafiło 13 osób, w tym także sześcioro nieletnich w wieku od 12 do 17 lat. Większość z nich, po badaniach, przewieziono do świetlicy wiejskiej w Olszance, gdzie reszta wycieczki czekała na autokar zastępczy.

- W niesienie pomocy poszkodowanym zaangażowało się wielu druhów, mieszkańców gminy, sołtys Leszek Fornal i gospodynie z Olszanki, które zapewniły ciepły posiłek. Ludzie z tej miejscowości przychodzili i pytali, co jest potrzebne i jak mogą pomóc. Jako społeczeństwo zdaliśmy egzamin z człowieczeństwa i solidarności wobec drugiego  - mówi Monika Zaj, sekretarz gminy Łopiennik Górny.  

Działania pomocowe zakończyły się około godziny 23, gdy zapewniono obywatelom Litwy transport do domu.

Najbardziej w wypadku ucierpiał mężczyzna, którego z otwartymi złamaniami ręki zabrało lotnicze pogotowie. Trafił na oddział traumatologii szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Z naszych ustaleń wynika, że w trakcie katastrofy najprawdopodobniej spał i nie miał czasu na reakcję. Jego ręka została przygnieciona przez bok przewróconego autokaru. Strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi, aby podnieść pojazd i uwolnić uwięzionego 27-latka.

Troje dzieci pozostało w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Mają różne rozcięcia i zranienia, ale ich stan jest stabilny.

Czytaj także: Wypadek autokaru na trasie Lublin-Zamość, kilkanaście osób poszkodowanych [ZDJĘCIA]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama