Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:44
Reklama

Pow. krasnostawski: Spowodował katastrofę, wyszedł za kaucją

Nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. Taki zarzut usłyszał kierowca, który w Łopienniku Podleśnym przewrócił autokar z 45 osobami na pokładzie. W szpitalach pozostaje czworo uczestników wycieczki, którzy odnieśli obrażenia, w tym troje dzieci.
Pow. krasnostawski: Spowodował katastrofę, wyszedł za kaucją

- Kierowca przyznał się do winy, ale odmówił składania wyjaśnień i udzielenia odpowiedzi na pytania. Wobec podejrzanego zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy złotych. Za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym grozi do kara 5 lat pozbawienia wolności - informuje Piotr Szafrański, szef Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

Do wypadku doszło 2 stycznia br. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że 65-letni Algimantas K. przysnął za kierownicą. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Ślady jednoznacznie wskazują, że neoplan jechał kilkadziesiąt metrów po poboczu i częściowo po brzegu nasypu drogowego, a potem przewrócił się na prawy bok. Nic nie wskazuje na to, żeby autokar zderzył się z innym pojazdem.

Do szpitali w Lublinie, Zamościu i Krasnymstawie trafiło 13 osób, w tym także sześcioro nieletnich w wieku od 12 do 17 lat. Większość z nich, po badaniach, przewieziono do świetlicy wiejskiej w Olszance, gdzie reszta wycieczki czekała na autokar zastępczy.

- W niesienie pomocy poszkodowanym zaangażowało się wielu druhów, mieszkańców gminy, sołtys Leszek Fornal i gospodynie z Olszanki, które zapewniły ciepły posiłek. Ludzie z tej miejscowości przychodzili i pytali, co jest potrzebne i jak mogą pomóc. Jako społeczeństwo zdaliśmy egzamin z człowieczeństwa i solidarności wobec drugiego  - mówi Monika Zaj, sekretarz gminy Łopiennik Górny.  

Działania pomocowe zakończyły się około godziny 23, gdy zapewniono obywatelom Litwy transport do domu.

Najbardziej w wypadku ucierpiał mężczyzna, którego z otwartymi złamaniami ręki zabrało lotnicze pogotowie. Trafił na oddział traumatologii szpitala przy ul. Jaczewskiego w Lublinie. Z naszych ustaleń wynika, że w trakcie katastrofy najprawdopodobniej spał i nie miał czasu na reakcję. Jego ręka została przygnieciona przez bok przewróconego autokaru. Strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi, aby podnieść pojazd i uwolnić uwięzionego 27-latka.

Troje dzieci pozostało w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Mają różne rozcięcia i zranienia, ale ich stan jest stabilny.

Czytaj także: Wypadek autokaru na trasie Lublin-Zamość, kilkanaście osób poszkodowanych [ZDJĘCIA]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama