Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:37
Reklama

Pow. krasnostawski: Pół miliona na przewozy autobusowe

Trwają przygotowania do uruchomienia czterech linii komunikacyjnych. Powiat pozyskał na ten cel pół miliona złotych dopłaty z funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Jeśli uda się znaleźć przewoźników, projekt będzie realizowany w porozumieniu z kilkoma gminami.
Pow. krasnostawski: Pół miliona na przewozy autobusowe

Na początku ubiegłego tygodnia zarząd powiatu przeprowadził konsultacje z wójtami lub przedstawicielami gmin, w których mają być uruchomione linie komunikacyjne. Chodzi o trasy: Krasnystaw - Łopiennik Górny, Ostrzyca - Romanów - Wał - Dworzyska - Krasnystaw, Marysin - Ksawerówka - Fajsławice - Łopiennik Górny - Krasnystaw, a także Krasnystaw - Rudnik - Żółkiewka - Huta.

- Cztery linie o charakterze użyteczności publicznej zostały w tym roku objęte dopłatą ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w wysokości 500 472 zł. Po stronie samorządu pozostaje sfinansowanie ze środków własnych części ceny usługi w wysokości nie mniejszej niż 10 procent deficytu. Kolejnym krokiem będzie podpisanie porozumień z gminami i poszukiwanie przewoźników chętnych do świadczenia usług na tych trasach - mówi starosta Andrzej Leńczuk.

Przedstawiciele poszczególnych gmin potwierdzili zasadność uruchomienia i wsparcia finansowego linii. Uznali, że są niezbędne do zaspokojenia potrzeb przewozowych mieszkańców powiatu, w tym młodzieży szkolnej.

- W ubiegłym roku jeden z przewoźników wycofał się z kursów do Rudnika przez Joanin. Z tego powodu połowa naszej gminy była wykluczona komunikacyjnie. Z czasem pojawił się nowy usługodawca, ale zaczyna nam zgłaszać, że linia staje się nierentowna. Niezależnie od tego wspólnie z powiatem i gminą Żółkiewka podejmujemy działania, aby zapewnić mieszkańcom dostępność przejazdów do Krasnegostawu - wyjaśnia Paweł Kucharczyk, wójt gminy Rudnik.

Czytaj także: Pomysły na amfiteatr i miasto dla rowerów

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama