Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Pow. krasnostawski: Pół miliona na przewozy autobusowe

Trwają przygotowania do uruchomienia czterech linii komunikacyjnych. Powiat pozyskał na ten cel pół miliona złotych dopłaty z funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Jeśli uda się znaleźć przewoźników, projekt będzie realizowany w porozumieniu z kilkoma gminami.
Pow. krasnostawski: Pół miliona na przewozy autobusowe

Na początku ubiegłego tygodnia zarząd powiatu przeprowadził konsultacje z wójtami lub przedstawicielami gmin, w których mają być uruchomione linie komunikacyjne. Chodzi o trasy: Krasnystaw - Łopiennik Górny, Ostrzyca - Romanów - Wał - Dworzyska - Krasnystaw, Marysin - Ksawerówka - Fajsławice - Łopiennik Górny - Krasnystaw, a także Krasnystaw - Rudnik - Żółkiewka - Huta.

- Cztery linie o charakterze użyteczności publicznej zostały w tym roku objęte dopłatą ze środków Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w wysokości 500 472 zł. Po stronie samorządu pozostaje sfinansowanie ze środków własnych części ceny usługi w wysokości nie mniejszej niż 10 procent deficytu. Kolejnym krokiem będzie podpisanie porozumień z gminami i poszukiwanie przewoźników chętnych do świadczenia usług na tych trasach - mówi starosta Andrzej Leńczuk.

Przedstawiciele poszczególnych gmin potwierdzili zasadność uruchomienia i wsparcia finansowego linii. Uznali, że są niezbędne do zaspokojenia potrzeb przewozowych mieszkańców powiatu, w tym młodzieży szkolnej.

- W ubiegłym roku jeden z przewoźników wycofał się z kursów do Rudnika przez Joanin. Z tego powodu połowa naszej gminy była wykluczona komunikacyjnie. Z czasem pojawił się nowy usługodawca, ale zaczyna nam zgłaszać, że linia staje się nierentowna. Niezależnie od tego wspólnie z powiatem i gminą Żółkiewka podejmujemy działania, aby zapewnić mieszkańcom dostępność przejazdów do Krasnegostawu - wyjaśnia Paweł Kucharczyk, wójt gminy Rudnik.

Czytaj także: Pomysły na amfiteatr i miasto dla rowerów

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama