Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 5 października 2022 14:19
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: Covid-19 sieje spustoszenie

Chorych co prawda jest znacznie mniej, ale wielu z nich umiera. W ciągu doby z czwartku na piątek w chełmskim szpitalu zmarły dwie osoby zakażone. W czwartek szpital zaraportował trzy zgony z powodu Covid-19, a w środę - aż pięć.
Chełm: Covid-19 sieje spustoszenie

W ciągu ostatniej doby w województwie lubelskim potwierdzono 584 nowe przypadki zachorowań na Covid-19. W powiecie chełmskim było ich 26, w Chełmie - 19. W całym kraju odnotowano ponad 20 tysięcy zakażeń.

- Sytuacja jest dość stabilna, jeśli chodzi o Covid - 19. Obserwujemy dzienne spadki zachorowań. Mamy około 90 pacjentów z covidem. W związku z tym odmrażamy działalność kolejnych oddziałów i przywracamy je do działalności podstawowej. Tak zrobiliśmy już z ortopedią. Następna będzie kardiologia i oddział ginekologii - mówił w ubiegły piątek Lech Litwin, zastępca dyrektora chełmskiego szpitala

- Liczba zgonów trochę spadła. Bywało, że mieliśmy ich pięć lub sześć, a nawet w weekendy po osiem. Nadal jednak jest wysoka. Można powiedzieć, że nigdy wcześniej nie mieliśmy tak wysokiej umieralności. Tak jest nie tylko u nas, ale też w całym kraju - dodaje Litwin.

Sytuacja ta może mieć związek ze szczytem fali koronawirusa. W drugiej połowie listopada szpitalne oddziały intensywnej terapii pękały w szwach. Wielu pacjentów przebywało tam dwa lub nawet trzy tygodnie, a nawet miesiąc. Niewielu wyzdrowiało. Z danych statystycznych wynika, że przeżywa trzech na dziesięciu pacjentów OIT-ów. Przeżywalność wśród pacjentów, którzy trafią pod respirator, to zaledwie ok. 20 procent. 

- Niektórzy porównują koronawirusa do grypy. Tylko, że w przypadku grypy przeżywalność wśród pacjentów intensywnej terapii wynosiła 80 procent. W przypadku Covid-19 nie przeżywa 80 procent. Umierają najczęściej niezaszczepieni - zauważa Litwin.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
KOMENTARZE
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Miasto Chełm - pomyślcie o parkomatach w centrum i np. przy rynku na Popiełuszki bo to jest masakra. Od urzędu nie idzie nigdzie zaparkować w promieniu przynajmniej 1 kilometra.Data dodania komentarza: 05.10.2022, 13:17Źródło komentarza: Chełm. Uwaga! Straż miejska zakłada blokady!Autor komentarza: GośćTreść komentarza: Szkoda ze żabki nie stosują się do tego zakazu i nikt ich nie kontroluje czy napewno właściciel sprzedaje w śwtętaData dodania komentarza: 05.10.2022, 07:56Źródło komentarza: Biedronka znów coś kombinuje w sprawie otwarcia sklepów w niedzielę?Autor komentarza: Prawda w oczy koleTreść komentarza: Czyli dostaną biedni Ukraińcy i Polskie nie Roby..... A co z wycieczkami autokoraowymi w których jadą matki z dziećmi na jeden dzień do Polski z przewodnikiem który pomaga załatwić świadczenia socjalne... I kobiety z dziećmi jadą spowrotem na Ukrainę a po kilku miesiącach wracają po raz kolejny na 1 dzień żeby manna z nieba spadała przez kolejne miesiące......Data dodania komentarza: 04.10.2022, 09:02Źródło komentarza: 500 plus nie dla każdego? Rząd nie wyklucza progów dochodowychAutor komentarza: GohaTreść komentarza: Żydzi nie byli lubiani z powodu lichwy. To wszystko.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 16:05Źródło komentarza: Wojsławice. KLĄTWA CZY ŹLI LUDZIE? Mord rytualny, czarna ospa, dziwna zbrodnia...Autor komentarza: ignacTreść komentarza: wszyscy byli trzeżwi -niesamowiteData dodania komentarza: 02.10.2022, 19:22Źródło komentarza: Karambol w Tytusinie. Jedna ranna osoba została w szpitalu
Reklama
Reklama