Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Powiat przeciw zmianie granic

Rada Powiatu Chełmskiego jednomyślnie wydała negatywną opinię w sprawie zmiany granic gminy Chełm i miasta Chełma. Pomysł prezydenta Jakuba Banaszka na większe i tym samym bogatsze miasto nie spodobał się mieszkańcom wsi. Nie chcą miastu oddać terenów wiejskich.
Powiat przeciw zmianie granic

Temat zmiany granic gminy i powiatu rozgrzewał opinię publiczną przez wiele tygodni. W końcu pod wpływem protestów mieszkańców gminy Chełm wypracowano kompromis. Miasto zrezygnowało z przejmowania ośmiu sołectw. Chce tylko 470 hektarów gruntów i jeszcze wypłaci rekompensaty gminie za ich utratę. Było to przedmiotem konsultacji z mieszkańcami gminy Chełm. W większości wypowiedzieli się na nie. Takie same konsultacje prowadził powiat chełmski i też wynik również jest negatywny. 

Konsultacje dotyczyły włączenia do Chełma części obszarów ewidencyjnych: Depułtycze Królewskie, Koza-Gotówka, Pokrówka, Rudka i Srebrzyszcze. Były prowadzone w dniach 20-22 listopada. Mogli w nich wziąć udział tylko mieszkańcy gminy Chełm. Wystarczyło, że odpowiedzą na zadane pytanie "tak" lub "nie".

Ankietę wypełniło 2 tys. 435 osób. Na tak zagłosowało tylko 59 osób. Przeciwnych natomiast było 2 267 osób. Pozostali wstrzymali się bądź oddali głosy nieważne. Rada powiatu, podejmując uchwałę, kierowała się wynikami konsultacji. Zdecydowana większość, ponad 93 proc. mieszkańców, opowiedziało się przeciw. Ostateczna decyzja w sprawie należy do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama