Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Na Rejowieckiej po "wiedeńsku"

Nie tylko kierowcy mają trudności z dostosowaniem się do nowej infrastruktury przy wyremontowanej ul. Rejowieckiej. Otrzymaliśmy sygnał, że pieszym sprawiają kłopoty tzw. "przystanki wiedeńskie". Jak właściwie należy się poruszać w ich obrębie?
Chełm: Na Rejowieckiej po "wiedeńsku"

- Wracając autobusem miejskim, byłem świadkiem sytuacji, kiedy w grupę wysiadających pasażerów prawie wjechał samochód - poinformował nas jeden z Czytelników. - W ostatniej chwili zatrzymał się z piskiem opon. Może warto byłoby przypomnieć zasady postępowania w takim miejscu, żeby uniknąć wypadków?

Jak tłumaczy Damian Zieliński z Urzędu Miasta Chełm, przystanki przy ul. Rejowieckiej, usytułowane bezpośrednio przy drogach serwisowych, spełniają kryteria przystanków wiedeńskich. Tym samym korzystanie z nich wymaga stosowania się to pewnych zasad, zarówno przez pieszych, jak i przez kierowców.

- Podwyższony fragment jezdni pozostaje nadal jezdnią. Pasażerowie powinni oczekiwać na autobus na chodniku, a gdy on podjedzie, dopiero wtedy mogą wejść na rampę stanowiącą część jezdni. Przez wyniesienie jezdni kierowcy zmuszeni są zmniejszyć prędkość przed przystankiem - tłumaczy urzędnik.

Przystanki wiedeńskie są coraz częściej spotykane w polskich miastach. Ten przy ul. Rejowieckiej, widoczny na zdjęciu, od drogi serwisowej oddzielony jest jeszcze peronem o szerokości 1,20 m usytuowanym bezpośredni przy zatoce. Kierowca natomiast musi pamiętać, że ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa dopiero kiedy pieszy przechodzi przez podwyższenie, aby wejść do autobusu.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ktoś kto się zna na drogach ? 10.12.2021 20:57
Peron przy zatoce autobusowej zgodnie z przepisami powinien mieć min. 1.5m, wskazane 1.2m nie spełnia wymagań rozporządzenia dot. warunków tech. dla dróg publicznych. Może dlatego piesi wysiadają porosto pod koła samochodu?

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama