Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Bycie radnym się opłaca!

Radni domagali się podjęcia uchwały podwyższającej ich diety i dopięli swego. Dostaną średnio miesięcznie o tysiąc złotych więcej. A do tego wyrównanie od 1 sierpnia, więc mają powody do zadowolenia.
Chełm: Bycie radnym się opłaca!

Miesięczna wysokość diet przysługujących radnym Rady Miasta Chełm wyliczona została procentowo od maksymalnej wysokości diety określonej w ustawie o samorządzie gminnym. W przypadku Chełma obowiązują przepisy odnoszące się do samorządów mających od 15 do 100 tys. mieszkańców. Wynagrodzenie radnych nie może być więc wyższe niż 75 proc. kwoty bazowej, która obecnie wynosi 4 tys. 294 zł 60 gr.

Zgodnie z uchwałą rady miasta, podjętą na ostatniej sesji, przewodniczący Longin Bożeński pobierać będzie teraz nieco ponad 3 tys. 134 zł, co stanowi 73 proc. kwoty bazowej. Wiceprzewodniczący Maciej Baranowski i Dariusz Grabczuk inkasować będą po ponad 2 tys. 232 zł (52 proc. kwoty bazowej). Diety przewodniczących komisji wzrosną do 2 tys. 018 zł (47 proc. kwoty bazowej). Dietę w takiej wysokości otrzymywać będą: Dorota Rybaczuk, Mirosław Czech, Tomasz Otkała, Stanisław Mościcki, Piotr Krawczuk vel Walczuk oraz Adam Kister. Szeregowym radnym natomiast wpływać ma na konto co miesiąc ok. 1 tys. 717 zł, co stanowi 40 proc. kwoty bazowej.

Do tej pory szef chełmskiej rady miał 1 tys. 959 zł 41 gr miesięcznie, wiceprzewodniczący dostawali co miesiąc po 1 tys. 395 zł 75 gr. Przewodniczący komisji mieli po 885 zł 76 gr, a radni bez dodatkowych funkcji - 724 zł 72 gr.

Uchwała weszła w życie z dniem podjęcia, ale ma zastosowanie do ustalenia wysokości diet należnych od 1 sierpnia. Oznacza to, że radni otrzymają wyrównanie. Za projektem zagłosowało 15 osób, od głosu wstrzymała się tylko radna Agata Fisz.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Hipolita 08.12.2021 11:54
Podsumowując miesięczny wzrost w %: Przewodniczący rady - 62,5 % Wiceprzewodniczący - 62,5 % Przewodniczący komisji - 43,9 % Radny - 42,2 % Chyba rację mają osoby przewidujące w najbliższych wyborach samorządowych wzrost zainteresowania uzyskaniem mandatu radnego.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama