Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Kiedy rondo WOŚP w Chełmie?

Czy urząd lekceważy inicjatywę obywatelską, że nie zapoznaje z nią rady miasta? Komitet społeczny już ponad 2 miesiące czeka na decyzję w sprawie nadania rondu przy Chełmskim Domu Kultury imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Przed tygodniem komitet obywatelski wysłał do przewodniczącego rady miasta Longina Bożeńskiego pismo z zapytaniem, dlaczego urząd miasta zwleka z przekazaniem projektu na posiedzenie rady miasta. Zdaniem członków komitetu, działanie takie jest niezgodne z prawem.

- Z art. 41a ust. 3 ustawy o samorządzie gminnym i przepisów Statutu Miasta Chełm wynika jednoznacznie, że projekt uchwały przekazywany wysokiej radzie jako inicjatywa mieszkańców powinien być rozpatrywany na najbliższej sesji po złożeniu projektu - tłumaczy Grzegorz Gorczyca. - Tak niestety się nie stało. Od czasu złożenia wniosku odbyło się już kilka posiedzeń, na których przewodniczący nawet nie wspomniał, że jest taka inicjatywa. Dotychczas nie otrzymaliśmy też informacji, z jakiego powodu miasto zwleka z przekazaniem projektu uchwały pod obrady rady miasta.

Na jednej z komisji rady miasta o losy inicjatywy mieszkańców dopytywał radny Stanisław Mościcki. Otrzymał odpowiedź, że wniosek został skierowany do komisji do spraw nazewnictwa ulic i placów, działającej w urzędzie miasta. Co się wydarzyło dalej? Nikt nie wie.

Jak udało się nam dowiedzieć w ubiegły piątek, opinię prawną do złożonego projektu uchwały wydał prawnik urzędu. Co w niej jest? Jak poinformował nas dyrektor gabinetu prezydenta Wojciech Wójcik, komitet ma otrzymać odpowiedź w tym tygodniu:

- Niewykluczone, że projekt stanie na najbliższej sesji, która ma odbyć się 29 listopada - dopowiada Wójcik.

Jeżeli urząd nadal będzie zwlekał z poddaniem projektu uchwały pod głosowanie, inicjatorzy rozważają organizację protestów oraz złożenie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

- Pod projektem uchwały podpisało się kilkuset mieszkańców, powierzyli nam swoje dane, zaufali nam i bardzo cieszyli się z tej inicjatywy. Teraz dopytują, co dalej w tej sprawie. A my nie umiemy im odpowiedzieć, bo sami nic nie wiemy - tłumaczą członkowie społecznego komitetu.

Pod wnioskiem o nadanie rondu przy Chadeku imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podpisało się 586 chełmian. Mieszkańcy poparli także ten wniosek w głosowaniu internetowym.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jolasia 28.11.2021 20:14
Zgłaszam sprzeciw no raczej nie inaczej. Jako synowa najpopularniejszego w Polsce bezrobotnego, zgłaszam dla ronda przy Chełmskim Domu Kultury nadanie imienia Ferdynanda Kiepskiego. Tatulek, ojczulek ukochany i umiłowany poczuje się w końcu doceniony przez społeczeństwo raczej nie inaczej.

ker 25.11.2021 12:41
Ronda nie będzie, to pewne!!!

kasia 24.11.2021 13:00
A kiedy rondo Lempartowej im. wyper****j

kerr 24.11.2021 07:16
To może od razu Rondo WOŚP i S. Nowaka! Rondo przekrętasów, oto Polska właśnie!

XY 23.11.2021 22:11
a gdzie można zgłosić sprzeciw ???

K:O:D 23.11.2021 20:20
Totalnie poroniony pomysl

Ghost 23.11.2021 09:39
Ja sobie wypraszam! Najpierw proszę wyjaśnić Mrówkę Całą i Melona a dopiero potem brać się za takie cuś...

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama