Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 21:35
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Chełm: Covid nie wybiera. Chorują pacjenci i medycy

W szpitalu w Chełmie przybywa pacjentów zainfekowanych koronawirusem. Chorują pacjenci i personel medyczny.
Chełm: Covid nie wybiera. Chorują pacjenci i medycy

- Mamy stale od 150 do 160 pacjentów chorych na Covid-19. Wielu wymaga tlenoterapii. Chorych jest naprawdę dużo, ale kilka łóżek jest jeszcze wolnych. Większość to osoby niezaszczepione - mówi zastępca dyrektora ds. leczniczych Lech Litwin.

Niepokoi wysoka umieralność osób zakażonych. - Tylko w minioną środę (17 listopada) zmarło aż osiem zakażonych koronawirusem pacjentów. To naprawdę dużo - przyznaje Litwin.

Chorych będzie więcej, bo w placówce potwierdzono dwa ogniska Covid-19: w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym oraz w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym.

- W ZOL potwierdziliśmy pięć przypadków koronawirusa, w ZPO zakażeń na pewno będzie więcej. Choruje też personel medyczny. Sytuacja jest rozwojowa - wyjaśnia Lech Litwin.

Zainfekowani pacjenci to nie tylko dorośli, ale i dzieci. Z tego powodu na oddziale dziecięcym szpitala uruchomiono dwa miejsca covidowe. To wymóg odgórny.

- Diagnozę Covid-19 stawiamy dzieciom coraz częściej. Wcześniej to były pojedyncze przypadki. Na szczęście dzieci przechodzą chorobę raczej łagodnie - dodaje zastępca dyrektora szpitala.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Michał 23.11.2021 16:04
Czyli maski, lockdown i szczepienia nic nie dały. niemal dwa lata stracone. Badania nad amantadyną dalej bez wyników

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama