Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm: Strażnicy maseczek w terenie

Policjanci wciąż kontrolują, czy mieszkańcy naszego powiatu przestrzegają obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W tych działaniach ostatnio wspierani są przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Takie wspólne patrole od ubiegłego tygodnia można zauważyć na ulicach miasta.

Pomimo wciąż utrzymującego się w naszym regionie dużego przyrostu zakażeń koronawirusem, wiele osób zapomina o obowiązujących w całym kraju obostrzeniach – mówi komisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa KMP w Chełmie. - Dlatego policjanci razem ze strażnikami odwiedzają galerie handlowe i inne mniejsze sklepy. Zdarza się, że obowiązku zakrywania ust i nosa nie przestrzegają też pasażerowie komunikacji publicznej. W tych środkach transportu kontrole są również prowadzone.

Ostrzegamy, że interwencje coraz częściej kończą się ukaraniem mandatem karnym bądź też skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Przypominamy, że za niezasłanianie ust i nosa maseczką ochronną grozi mandat nawet w wysokości do 500 złotych.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

abcd 19.11.2021 09:59
Ostrzegamy? Raczej przypominamy, że ludzie też mają swoje prawa i nie muszą słuchać przebierańców oraz akceptować mandatów.

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama