Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 21:49
Reklama Zaproszenie do plebiscytu Niedźwiedzie Biznesu 2022

Chełm: Dłuższego zielonego nie będzie

Sznur samochodów ciągnący się od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego jeszcze za skrzyżowanie z ul. Szpitalną to ostatnio zmora kierowców, jadących ul. Rejowiecką. Przez remont ul. Lubelskiej blokuje się lewy pas długo przed zjazdem, podczas gdy prawym ruch odbywa się płynniej.
Chełm: Dłuższego zielonego nie będzie

Kolejka samochodów na ulicy Rejowieckiej zaczyna ustawiać się codziennie po godz. 15. Jak informują nas Czytelnicy, sporo osób ma problem ze stosowaniem się do przepisów, co przekłada się na ślimacze tempo.

- Ewidentnie ruch prawostronny, jaki obowiązuje w naszym kraju, nie dotyczy Rejowieckiej. Zamiast jechać prawym pasem, wielu kierowców jedzie lewym praktycznie od ronda ZWiN... - skarży się chełmianin. - Wszystko po to, żeby zawczasu zająć sobie miejsce do zjazdu z Kochanowskiego w stronę Galerii. A tam na lewoskręcie przejeżdżają raptem najwyżej cztery samochody. Jak więc mają nie tworzyć się korki...?

Zmotoryzowani sugerują, że gdyby zielone światło świeciło się tam dłużej, to zatorów by nie było. - Gdyby zamiast kilku, przejeżdżałoby kilkanaście aut, na drugi koniec Rejowieckiej jechałoby się znacznie szybciej...

Sygnały kierowców przekazaliśmy do chełmskiego magistratu. Z odpowiedzi, jaką uzyskaliśmy, wynika, że kierowcy na zmianę nie mają co liczyć.

- Ze względu na fakt, że na przestrzeni kilku tygodni przebudowa ul. Lubelskiej dobiegnie końca, a przeprogramowanie sygnalizacji generowałoby dodatkowe koszty dla miasta, na ten moment nie ma w planach zmian w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej w tym miejscu - przekazał nam Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama