Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Z Chełma doradzą ministrowi zdrowia

10 osób pracuje na razie w nowo powstałym w Chełmie Zespole Zamiejscowym Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Oddział mieści się przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Docelowo ma zatrudniać kilkudziesięciu pracowników.
Z Chełma doradzą ministrowi zdrowia

- Jesteśmy agencją, która stanowi organ doradczy ministra zdrowia. Zajmujemy się przygotowaniem analiz eksperckich w szerokim zakresie technologii stosowanych później w służbie zdrowia. Interesują nas zarówno technologie, które dotyczą leków, jak i świadczeń. Przeprowadzamy także ich wycenę - wyjaśnił podczas konferencji prasowej zwołanej z okazji otwarcia Roman Topór-Mądry, prezes AOTMiT.

Szef agencji przyznał, że do pracy w placówce poszukiwani są eksperci z doświadczeniem w ochronie zdrowia, ale również ekonomiści, analitycy i osoby, które są po studiach socjologicznych.

- Lek oceniamy pod względem trzech kryteriów: efektywności klinicznej, efektywności ekonomicznej i wpływu na budżet. Nowy lek jest więc oceniany pod względem tego, ile daje korzyści zdrowotnych w stosunku do istniejących terapii. Musi stanowić wartość dodaną. Analizujemy również, ile ta wartość dodana będzie kosztować. Agencja ocenia to na podstawie wniosków złożonych przez producenta, kalkuluje wpływ na budżet, czyli ile należy przygotować środków na zabezpieczenie nowej technologii. Następnie nasza rekomendacja trafia do ministra zdrowia i komisji ekonomicznej, gdzie prowadzone są negocjacje z producentem. Po negocjacjach, jeżeli są owocne, i decyzji ministra lek jest wpisywany na listę refundacyjną i staje się dostępny dla pacjentów - dodał Topór-Mądry.

Maciej Miłkowski, wiceminister zdrowia przyznał, że AOTMiT, która istnieje od 2005 roku, jest obecnie jedną z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawanych instytucji w Europie w obszarze oceny i wyceny świadczeń zdrowotnych.

Prezydent Chełma Jakub Banaszek przypomniał, że to kolejna rządowa instytucja, która lokuje swój oddział w naszym mieście w ramach polityki deglomeracji.

- Na początku oddział zamiejscowy AOTMiT będzie mieścił się przy al. Marszałka Józefa Piłsudskiego, jednak docelowo zostanie ulokowany najprawdopodobniej w biurowcu klasy A, który powstanie na terenie dawnego dworca PKS. Myślimy, że docelowo ulokują się tam wszystkie instytucje rządowe, które przeniosły swoje oddziały do naszego miasta - stwierdził. - Z tego, co wiem, oddział rozpocznie pracę "na pełnych obrotach" w przeciągu roku, natomiast pierwsze osoby znalazły w nim zatrudnienie już teraz. Obecnie przechodzą szkolenia po to, by zgłębić wiedzę, która jest specjalistyczna i wymaga czasu, by się z nią zapoznać.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
abcd 17.11.2021 09:10
Pozazdrościć znajomości u Kuby w tych czasach.

audytor 17.11.2021 08:18
Na BIP jest info o trzech stanowiskach po zakończonym konkursie oraz o 3,5 etatach w trwającym naborze. Nijak nie wychodzi dziesięć.

abcd 18.11.2021 11:47
Są fachowcy i są plecaki, równowaga musi być. A kto się doliczy później, ile to układaczy pasjansa tam się prześlizgnie.

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama