Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 sierpnia 2022 22:13
Reklama Baner reklamowy salonu podróży travelplanet.pl w Chełmie

Chełm: Tłoczno przy wejściu

Pasażerowie autobusów komunikacji miejskiej skarżą się, że w autobusach otwierane są tylko jedne drzwi. - Mamy pandemię i wszyscy się tłoczą do jednego wyjścia - denerwuje się pan Marian. Jak się okazuje... takie jest zalecenie sanepidu.
Chełm: Tłoczno przy wejściu
Autor: Facebook Chełmskie Linie Autobusowe

Zdaniem naszego rozmówcy, najlepszym rozwiązaniem byłoby otwieranie pierwszych drzwi i drugich. Oczywiście pod warunkiem, że byłyby one oznakowane, które są tyko do wejścia, a które do wyjścia.

- Nie wiem, jak to się ma do przepisów obowiązujących w pandemii, ale zgodnie z przepisami dotyczącymi komunikacji publicznej, autobus powinien mieć co najmniej dwoje otwieranych drzwi - tłumaczy pan Marian. - Wydaje mi się, że przestrzeganie tego przepisu właśnie w pandemii nabiera nowego znaczenia. Po co ludzie mają się tłoczyć i przepychać do jednego wyjścia, gdzie czekają też wchodzący?

Choć wydaje się to niedorzeczne, właśnie ze względu na pandemię drzwi przy kierowcy zostały zamknięte na amen.

- Niestety, zalecenia są takie, że musimy wydzielić w autobusie strefę. Próbowaliśmy rozmawiać z sanepidem na ten temat, ale nic nie da się zrobić w tej sprawie - tłumaczy Artur Mazurek, kierownik ds. eksploatacji. - W nagłych sytuacjach można zerwać taśmy i otworzyć pierwsze drzwi.

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
OBWE 11.11.2021 23:48
Nie było by problemu gdyby osoby wsiadające nie pchały sie w światło drzwi podczas gdy inni nie zdazyli jeszcze wysiąść i to powoduje realne zagrożenie dla zdrowia i życia. Podczas wpychania do autobusu może dochodzić do upadku przy wchodzeniu lub innych zagrożeń. Ludzie na zewnątrz tłoczą się wokół drzwi nie dając przejścia dla wysiadających.

Ktoś 10.11.2021 20:33
Panie Marianie udaj się pan do psychiatry czas chyba na leczenie umysłu.

Sylwester B 10.11.2021 20:09
CLA zabezpiecza kierowcę ale o zdrowie pasażerów nie dba w ogóle. Sanepid neguje pandemie. Tak, to prawda. Pytałem się sanepidu dlaczego nie przeprowadza kontroli. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

Marta 10.11.2021 17:05
Jakoś w Lublinie tego problemu nie ma i kierowca nie jest odgrodzony żadnymi taśmami.

M. S. 11.11.2021 16:20
Nie tylko w Lublinie. Byłam w Zamościu i też Kierowca nie jest odgrodzony. Ludzie wchodzą jednymi drzwiami a wychodzą drugimi. Jak zwykle Chełm bardziej papieski jak sam papież!

OBWE 11.11.2021 23:50
A czy nie jest tak że kierowca w Lublinie jest za drzwiami z szybą, ewentualnie z zabudowaną kabiną?

ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
ReklamaBaner reklamowy 51. Chmielaków Krasnostawskich
Reklama
Reklama