Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 30 września 2022 21:23
Reklama Chełmskie Niedźwiedzie Biznesu 2021 - Trwa głosowanie! Niebawem SMS-owe!

Chełm: Szpital leczy tylko "ostre" przypadki

Pacjentów z covid-19 stale w chełmskim szpitalu przybywa. Przez to ograniczana jest działalność innych oddziałów niż covidowe. Leczone są tylko przypadki pilne. Część planowanych operacji i zabiegów jest przekładana.
Chełm: Szpital leczy tylko "ostre" przypadki

W ubiegły piątek w chełmskim szpitalu było 162 pacjentów z covid-19. Oddział intensywnej terapii zapełniony był w całości - pacjenci w ciężkim stanie zajmowali sześć łóżek respiratorowych.

- Stan pacjentów jest różny. Niektórzy są w bardzo ciężkim, niektórzy w lżejszym. Pacjentów przybywa cały czas i dalej rozważamy możliwość zwiększenia liczby łóżek covidowych. Mamy z tym trudności, bo przez to musimy zamykać oddziały podstawowe - mówi Lech Litwin, z-ca dyrektora do spraw lecznictwa. - Wstrzymujemy się od przyjęć planowych. Już są takie oddziały, gdzie leczymy tylko przypadki ostre. A być może będzie takie zarządzenie dla całego szpitala - zapowiada.

Na niektórych oddziałach pacjenci niezakażeni covid-19 przyjmowani są tylko w sytuacji zagrożenia życia i w stanach ciężkich, wymagających natychmiastowej pomocy. W ograniczonym stopniu działają: chirurgia, neurologia, ortopedia, kardiologia oraz ginekologia. W oddziały covidowe przekształcone są: urologia, laryngologia, dermatologia i pulmonologia.

Jak zapowiada Lech Litwin - wkrótce w chełmskim szpitalu będą też łóżka tzw. covidowe dla najmłodszych pacjentów oddziału dziecięcego. Jak się okazuje, rośnie liczba dzieci zakażonych Covid-19, które wymagają leczenia szpitalnego. Dotyczy to zwłaszcza najmłodszych między czwartym miesiącem a drugim rokiem życia. Dotychczas ci pacjenci byli przewożeni do szpitali lubelskich, ale tam też brakuje wolnych miejsc.

W ubiegły piątek w województwie lubelskim potwierdzono 2077 nowych przypadków Covid-19. W powiecie chełmskim zachorowało 88 osób, w mieście Chełm - 94. W powiecie krasnostawskim pozytywny wynik testu na koronawirusa otrzymało 55 osób, a we włodawskim - 21. Zmarły trzy osoby z powiatu krasnostawskiego i jedna z włodawskiego.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama