Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 6 kwietnia 2026 21:27
Reklama
Reklama

Chełm: Uczelnie na zdalnym

Studenci dwóch chełmskich uczelni wyższych uczyć się będą zdalnie. Rektor Wyższej Szkoły Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej zdecydowała, że naukę stacjonarną przywróci dopiero po Nowym Roku.

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie zajęcia zdalne na razie zaplanowane zostały tylko do 14 listopada. Rektor Arkadiusz Tofil dopuszcza stacjonarne zajęcia praktyczne oraz praktyki zawodowe, o ile nie ma możliwości prowadzenia ich przez Internet. Zarządzenie, jakie wydał w tej sprawie rektor chełmskiej uczelni, nie dotyczy zajęć w Centrum Lotniczym.

Z kolei w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Komunikacji Społecznej wszystkie zajęcia do końca roku 2021, które zostały zaplanowane jako stacjonarne w siedzibie uczelni, odbywać się mają zdalnie na platformie Teams. Decyzja rektor Elżbiety Sawy-Czajki podyktowana jest rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19.

- Nie mieliśmy przypadków zachorowań na uczelni, ale musimy zadbać o bezpieczeństwo wykładowców i studentów - tłumaczy rektor. - Niestety, nasza uczelnia znajduje się w regionie, gdzie zachorowań jest coraz więcej, a zaszczepionych bardzo mało, dlatego zdecydowałam o przejściu na nauczanie zdalne.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaDaniłosio życzenia 3.2024
Reklama
Reklama
Reklamabaner Monter
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JanTreść komentarza: A będzie tam Praca dla kogoś? Z tym by sie wartało coś zrobić!Data dodania komentarza: 6.04.2026, 18:20Źródło komentarza: Nowy punkt na mapie przedsiębiorczości. Chełm uruchamia hub technologicznyAutor komentarza: góralTreść komentarza: a na przykład w Stulnie maks.prędkość jest 40 km. a jadą 80 i nawet powyżej 100 i nikt nie namierza ich mimo interwencji mieszkańców-hejData dodania komentarza: 6.04.2026, 16:03Źródło komentarza: Posypały się mandaty i utracone prawa jazdy. Świąteczne powroty na drogachAutor komentarza: ignacTreść komentarza: widać że nie mają czym się zająć---niech lepiej podziękują przewożnikowi że jeszcze taki jestData dodania komentarza: 6.04.2026, 12:43Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Powinni wyjść naprzeciw seniorom. Tak uważa jeden z radnychAutor komentarza: działkowiczTreść komentarza: trakt ,,golgota,,czyli ul.jezuicka w krasnymstawie .prowadząca do działek pracowniczych ,,Jagoda , .Tu czas staął.Jak było 30 lat temu tak teraz jest jeszcze gorzej,Ta ,,ulica,, to kpin. ludzi chcących dostać się samochodem na działki a działek jest ponad 200!!!i tyle samo dziur jest w tej niby drodze...nikt nic nie robi by pomóc emerytom i użytkownikom działek.Władze udają,że tam nie ma drogi i tak im z tym dobrze...A może ktoś nie dopełnia swoich obowiąków?Data dodania komentarza: 6.04.2026, 10:13Źródło komentarza: Krasnystaw. Interpelacja w sprawie ulicy Bojarskiego. Radny pyta o opóźnienia i terminy inwestycjiAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Tym co się podszywa za miejscowego bo nie jest w stanie swym cienkim umysłem wymyślić jakieś swoje pseudo.Data dodania komentarza: 6.04.2026, 09:00Źródło komentarza: Chełm. Debiut kryminalny Mirosława Czecha
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama