Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Covidowcy umierają pod respiratorami

Dwa lub nawet trzy zgony dziennie z powodu Covid-19 i chorób współistniejących - to smutna statystyka chełmskiego szpitala. Przybywa nam pacjentów zakaźnych, przywożonych nie tylko z Chełma i powiatu, ale też z całego regionu. Na kolejne oddziały wstawiane są tzw. łóżka covidowe.
Chełm: Covidowcy umierają pod respiratorami

Zdaniem wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, dynamika zakażeń spada. Co nie znaczy, że sytuacja szybko się poprawi. Szczyt zakażeń Covid-19 przewidywany jest po 20 listopada. Wtedy pacjentów w szpitalach może być więcej, niż miało to miejsce w poprzedniej fali. Dlatego wciąż wydawane są decyzje o zwiększeniu liczby łóżek covidowych. Dotyczy to też szpitala w Chełmie.

- Mamy 116 pacjentów i ich liczba stale rośnie. Wobec tego "otwieramy" 10 łóżek covidowych na oddziale kardiologii, a od 1 listopada będą kolejne 33 łóżka dla pacjentów z Covid-19 na oddziałach chirurgii i ortopedii - mówił nam w ubiegły piątek Lech Litwin, zastępca dyrektora ds. lecznictwa chełmskiego szpitala.

Chorują młodzi i starsi, wiek nie ma znaczenia. Do szpitala trafiają raczej ci niezaszczepieni.

- Tych, którzy chorują po szczepieniu, moim zdaniem jest koło 15 proc. Wtedy jednak przebieg choroby jest łagodniejszy, chociaż zdarzają się wyjątki, ale dotyczy to z reguły osób obciążonych innymi chorobami - dodaje Litwin.

Mali pacjenci zakażeni Covid-19 odsyłani są do szpitali w Lublinie, które mają odpowiednio dla nich przystosowane oddziały. Niemniej jednak również chełmska pediatria ma pełne obłożenie. W całym województwie brakuje łóżek szpitalnych  dla dzieci.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Gość 03.11.2021 10:34
Idiotów nie żal

Gość 03.11.2021 10:06
Niech umierają wcale mi ich nie że nie chcieli się zaszczepić to teraz macie do piachu

Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!
Reklama
Reklama