Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 18:45
Reklama

Chełm: Covidowcy umierają pod respiratorami

Dwa lub nawet trzy zgony dziennie z powodu Covid-19 i chorób współistniejących - to smutna statystyka chełmskiego szpitala. Przybywa nam pacjentów zakaźnych, przywożonych nie tylko z Chełma i powiatu, ale też z całego regionu. Na kolejne oddziały wstawiane są tzw. łóżka covidowe.
Chełm: Covidowcy umierają pod respiratorami

Zdaniem wojewody lubelskiego Lecha Sprawki, dynamika zakażeń spada. Co nie znaczy, że sytuacja szybko się poprawi. Szczyt zakażeń Covid-19 przewidywany jest po 20 listopada. Wtedy pacjentów w szpitalach może być więcej, niż miało to miejsce w poprzedniej fali. Dlatego wciąż wydawane są decyzje o zwiększeniu liczby łóżek covidowych. Dotyczy to też szpitala w Chełmie.

- Mamy 116 pacjentów i ich liczba stale rośnie. Wobec tego "otwieramy" 10 łóżek covidowych na oddziale kardiologii, a od 1 listopada będą kolejne 33 łóżka dla pacjentów z Covid-19 na oddziałach chirurgii i ortopedii - mówił nam w ubiegły piątek Lech Litwin, zastępca dyrektora ds. lecznictwa chełmskiego szpitala.

Chorują młodzi i starsi, wiek nie ma znaczenia. Do szpitala trafiają raczej ci niezaszczepieni.

- Tych, którzy chorują po szczepieniu, moim zdaniem jest koło 15 proc. Wtedy jednak przebieg choroby jest łagodniejszy, chociaż zdarzają się wyjątki, ale dotyczy to z reguły osób obciążonych innymi chorobami - dodaje Litwin.

Mali pacjenci zakażeni Covid-19 odsyłani są do szpitali w Lublinie, które mają odpowiednio dla nich przystosowane oddziały. Niemniej jednak również chełmska pediatria ma pełne obłożenie. W całym województwie brakuje łóżek szpitalnych  dla dzieci.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Gość 03.11.2021 10:34
Idiotów nie żal

Gość 03.11.2021 10:06
Niech umierają wcale mi ich nie że nie chcieli się zaszczepić to teraz macie do piachu

Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: ZwnekTreść komentarza: Chcieć to sobie mogą, ja sprzedaję za dużo mniejszą cenę i też naprawdę jest niewiele chętnych. Zresztą sporo pojawia się ogłoszeń w okolicach 4500zł i te oferty gdzie jest powyżej 6k za metr zaczynają wyglądać śmiesznie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:55Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: Obiektywny mieszkaniecTreść komentarza: Jeżeli chcesz pisać o dziurach to napisz "puki" co o swojej dziurze intelektualnej w swojej głowie pełnej nienawiści. Bo z tym na drogach w Białopolu jest o wiele lepiej.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 07:04Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do Białopola
Reklama
Reklama