Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Skazani za jatkę przed sklepem

Na pół roku pozbawienia wolności, w zawieszeniu na dwa lata, zostali skazani dwaj chełmianie za pobicie znajomego. Napastnicy tłumaczyli się, że tak ostro zareagowali, bo chciał im ukraść karton papierosów. Poszkodowany przekonywał śledczych, że to z jego portfela zginęło 110 złotych.
Chełm: Skazani za jatkę przed sklepem

Oskarżeni i skazani za pobicie powinni też zapłacić po 1200 złotych grzywny i każdy po 1000 zł na rzecz pokrzywdzonego. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

Do pobicia doszło 9 sierpnia ub. r. Dwaj bracia, 49-latek i 54-latek, najpierw kupili piwo i karton papierosów. Po drodze spotkali znajomego, który postanowił razem z nimi raczyć się przed sklepem procentami. W pewnym momencie dyskusja przerodziła się w awanturę. Zdenerwowani bracia poszli załatwić pod chmurką potrzeby fizjologiczne, a ich znajomy został przez chwilę sam. Ponoć, jak wracali, zauważyli, że sięga do ich reklamówki po papierosy. Złapali go za ręce i przewrócili na ziemię. Jeden trzymał mężczyznę, drugi go bił pięścią. 

Zauważył to mężczyzna, który przejeżdżał obok. Postanowił wezwać policję. Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, zobaczyli leżącego na chodniku pijanego człowieka. Obok niego znaleźli portfel. Ofiara powinna w nim mieć 110 zł. Tak przynajmniej przekonywała mundurowych jego partnerka, która wysłała go do sklepu po mleko i pampersy. Pobity chełmianin miał siniaki, otarcia i złamane żebro.

Sprawcy zostali zatrzymani. Odpowiadali już za swój wyczyn przed sądem. Zostali skazani za pobicie. Do kradzieży pieniędzy od początku się nie przyznawali.

Teraz czytane: Chełmski szpital jak twierdza

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: KkkTreść komentarza: Kiedy dni ChełmaData dodania komentarza: 30.06.2022, 16:17Źródło komentarza: Chełmski rower miejskiAutor komentarza: SuwerenTreść komentarza: A kiedy w końcu przywrócą do życia sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Rejowieckiej i Szpitalnej? Brawo dla gospodarzy miasta za taką opiekę nad mieszkańcami, brawo!Data dodania komentarza: 30.06.2022, 13:50Źródło komentarza: Chełm. Ostrożnie na przejściu przed deptakiem! Nie działa przycisk świateł!Autor komentarza: Sylwester BTreść komentarza: Banaszek nie lubi krytyki.... Tylko propagandę PiS należy głosić uważa. Koreański model.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:42Źródło komentarza: Chełm. Słowne potyczki między radnym Sikorą a prezydentem BanaszkiemAutor komentarza: MagdalenaTreść komentarza: Skoro awaria sygnalizacji świetlnej na skrxyżowaniu Rejowiecka-Szpitalna nadal się utrzymuje, to może w kierowanie ruchem niech włączy się policja. To jest jedno z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Chełmie, droga tranzytu międzynarodowego. Kierowcy wielkogabarytowych pojazdów bez wyobraźni. Trzeba naprawdę nakombinować się, żeby bezpiecznie opuścić skrzyżowanie nie czyniąc szkody sobie ani innym uczestnikom ruchu. Niektórzy z nich tną przez skrzyżowanie nawet nie zdejmując nogi z gazu. W godzinach szczytu wyjazd ze szpitalnej w Rejowiecką graniczy z cudem. Ktoś powinien kierować ruchem.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 11:43Źródło komentarza: Na Rejowieckiej i Szpitalnej bez zmian. Wciąż szukają źródła usterkiAutor komentarza: IbizaTreść komentarza: Mądrze napisane. Zrobili sobie Ibize na bidnej Okunince.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 23:14Źródło komentarza: Wiadomo, kto utonął w Okunince. Policjanci apelują o rozsądek nad wodą
Reklama
Reklama