Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 07:46
Reklama

Chełm: Etnoparafiada ze szczepieniem

Parafia św. Rodziny zaprasza chełmian na imprezę plenerową. W tym roku tematem przewodnim festynu będzie tradycja i kultura. Dlatego trochę zmodyfikowano nazwę imprezy. Zamiast Parafiady będzie Etnoparafiada. Chętni będą mogli zaszczepić się przeciw covid-19.
Chełm: Etnoparafiada ze szczepieniem

To już ósma edycja Parafiady. I będzie się działo. Dlatego już dzisiaj warto zarezerwować sobie niedzielne popołudnie (12 września od godziny 13), by wziąć w niej udział. Tego dnia plac przy kościele zamieni się w park rozrywki i rekreacji, zagospodarowany różnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Zaproszenie do udziału w festynie przyjął Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, zespoły śpiewacze Kumowianki i Rakołupianki oraz regionalna poetka i historyk. Swoją obecność zapowiedzieli twórcy ludowi. Będzie więc okazja do obejrzenia ich prac. Nad całością tych prezentacji czuwać będzie Agnieszka Poźniak z Zagrody Edukacyjnej Wolawce.

Równolegle odbywać się będą gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych. W programie między innymi zawody drużyn rodzinnych, oczywiście w stylu etno. Rozstrzygnięte zostaną konkursy na serwetę dla Matki Bożej oraz zabawkę naszych dziadków czy babć. Prace należy dostarczyć do kancelarii lub zakrystii parafii św. Rodziny w Chełmie (ul. Szymanowskiego 19) do 9 września do godziny 19. Regulaminy obu konkursów oraz karty zgłoszeniowe na stronie www.rodzinachelm.pl/dwa-konkursy-na-parafiade.

Uczestników czeka jeszcze jedna niespodzianka. Jak informują organizatorzy, zostaną oni zaproszeni do kuchni bogatej w tradycję. Podsumowanie tego, co działo się na scenie i placu, odbędzie się około godziny 16.30. Natomiast o godzinie 18 w kościele będzie koncert Marcina Stycznia, który zaprezentuje utwory z płyty „Święty”.

Przez cały czas trwania Etnoparafiady będzie możliwość zaszczepienia się przeciw Covid-19.

- Będziemy tam obecni od godziny 13 do 19.30 – zachęca do szczepień Marta Garmol, kierownik działu świadczeń medycznych, a równocześnie koordynatorka szczepień w chełmskim szpitalu.

Chętni otrzymają jednodawkowy preparat Johnson&Johnson, a po szczepieniu certyfikat popularnie zwany paszportem covidowym.

Teraz czytane: Tłumy wiernych na odpuście w chełmskiej bazylice

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec uchankiTreść komentarza: Z czterech już postawionych kurników śmierdzi nie miłosiernie aż płuca bolą jest to produkcja przemysłowa, sześć tygodni i gotowy kurczak, wiatraki chucza całą noc, a jak jest łapanka to nikt nie zachowuje ciszy nocnej, a co będzie przy siedemnastu, nie zachowują również standardów sanitarnych kurze truchło w postaci oborniku leży od wiosny na nieutwardzonym placu zapraszamy można zobaczyć, dodam tylko że gdy rozbudują fermę smród może być odczuwalny do 15 km pozdrawiam mieszkańców Dubienki oddalonej o 6 km, trzeba się odwołać od decyzji pani wójt i walczyć o wieś która już niedługo może nie nadawać się do zamieszkaniaData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:42Źródło komentarza: Gm. Dubienka. Ferma w Uchańce zostanie rozbudowanaAutor komentarza: SąsiadTreść komentarza: Wójta trzeba ochronić od takich fałszywych przyjaciół bo z wrogami daje sobie radę. Stan dróg w tej gminie jest naprawdę przyzwoity, co nie znaczy że przydał by się asfalt w polach. Ale dlatego że rządzi 25 lat to i w polach w tej gminie też już jest asfalt.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:36Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt Maruszewski jak rasowy strateg. Ofensywa inwestycyjna trwa.Autor komentarza: Były SołtysTreść komentarza: A czy wiesz, że Gmina nie musiała a dofinansowała zadanie wojewódzkie jakim była budowa chodników kwotą blisko 3 mln zł, którą własnie ktoś pozyskał z Polskiego Ładu. Nie piszę kto żebyś chociaż trochę jak większość mieszkańców cieszył się z tej inwestycji.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:15Źródło komentarza: Region. Władze województwa przymierzają się do remontu drogi z Chełma do BiałopolaAutor komentarza: ahchkoTreść komentarza: czemu nie dziwi, że Okuninka xDData dodania komentarza: 08.08.2022, 21:05Źródło komentarza: Okuninka. Cztery kobiety pobiły się na dyskoteceAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Na razie Henio musi czekać bo nie jest jeszcze Starostą.Data dodania komentarza: 08.08.2022, 21:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Remont powiatówek znacznie się oddala
Reklama
Reklama