Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Chełm: Etnoparafiada ze szczepieniem

Parafia św. Rodziny zaprasza chełmian na imprezę plenerową. W tym roku tematem przewodnim festynu będzie tradycja i kultura. Dlatego trochę zmodyfikowano nazwę imprezy. Zamiast Parafiady będzie Etnoparafiada. Chętni będą mogli zaszczepić się przeciw covid-19.
Chełm: Etnoparafiada ze szczepieniem

To już ósma edycja Parafiady. I będzie się działo. Dlatego już dzisiaj warto zarezerwować sobie niedzielne popołudnie (12 września od godziny 13), by wziąć w niej udział. Tego dnia plac przy kościele zamieni się w park rozrywki i rekreacji, zagospodarowany różnymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Zaproszenie do udziału w festynie przyjął Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, zespoły śpiewacze Kumowianki i Rakołupianki oraz regionalna poetka i historyk. Swoją obecność zapowiedzieli twórcy ludowi. Będzie więc okazja do obejrzenia ich prac. Nad całością tych prezentacji czuwać będzie Agnieszka Poźniak z Zagrody Edukacyjnej Wolawce.

Równolegle odbywać się będą gry i zabawy dla dzieci oraz dorosłych. W programie między innymi zawody drużyn rodzinnych, oczywiście w stylu etno. Rozstrzygnięte zostaną konkursy na serwetę dla Matki Bożej oraz zabawkę naszych dziadków czy babć. Prace należy dostarczyć do kancelarii lub zakrystii parafii św. Rodziny w Chełmie (ul. Szymanowskiego 19) do 9 września do godziny 19. Regulaminy obu konkursów oraz karty zgłoszeniowe na stronie www.rodzinachelm.pl/dwa-konkursy-na-parafiade.

Uczestników czeka jeszcze jedna niespodzianka. Jak informują organizatorzy, zostaną oni zaproszeni do kuchni bogatej w tradycję. Podsumowanie tego, co działo się na scenie i placu, odbędzie się około godziny 16.30. Natomiast o godzinie 18 w kościele będzie koncert Marcina Stycznia, który zaprezentuje utwory z płyty „Święty”.

Przez cały czas trwania Etnoparafiady będzie możliwość zaszczepienia się przeciw Covid-19.

- Będziemy tam obecni od godziny 13 do 19.30 – zachęca do szczepień Marta Garmol, kierownik działu świadczeń medycznych, a równocześnie koordynatorka szczepień w chełmskim szpitalu.

Chętni otrzymają jednodawkowy preparat Johnson&Johnson, a po szczepieniu certyfikat popularnie zwany paszportem covidowym.

Teraz czytane: Tłumy wiernych na odpuście w chełmskiej bazylice

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"
Reklama
Reklama